Приходьте на фестиваль Скрипки в Київську Фортецю

Максим Опанасенко
28 вересня 2012р. 10:21

Приходьте на фестиваль Скрипки в Київську Фортецю

Густий сірий ранковий туман, волога бруківка з щедрим листяним килимом і останні, вже зовсім непевні, промінчики помираючого сонця. З чим у Вас все це асоціюється? Якщо перше, що прийшло в голову – це прогулянка по Середньовічному місту, то у суботу для Вас пряма дорога у Київську Фортецю – на фестиваль «Осінь Середньовіччя».

Що тут буде?

Багато музики. За її якість відповідає організатор і художній керівник фесту Олег Скрипка. Який, звісно, також гратиме і співатиме – разом з «Ле Гранд Оркестром». Також почути можна буде відомого кобзаря Тараса Компаніченка, котрий не тільки заграє, але й навчить середньовічним танцям всіх бажаючих.


 

Олег Скрипка (ілюстрація - http://odessanews.biz)

Окрім них на фестивалі виступлять одразу троє учасників співочого шоу «Голос Країни»  (і всі троє – підопічні Олега Скрипки) – Ілларія, котрій лідер ВВ, вражений нетиповим і дуже «етно» голосом дівчини, подарував одну зі своїх кращих пісень – «Країна мрій», і котра співатиме у супроводі Ансамблю Давньої Музики Костянтина Чечені, молодий рокер з відтінком епохи 70-х Назар Савко і оперна діва Ангеліна Моняк.

Ілларія на "Голосі країни"

Назар Савко на "Голосі країни"

Ангеліна Моняк на "Голосі країни"

Загалом, програма виглядає так:

15:30 – майстер-клас середньовічних танців від Тараса Компаніченка;

16:30 – виступ Ілларії під супровід Ансамблю Давньої Музики Костянтина Чечені;

17:45 – концерт Олега Скрипки і «Ле Гранд Оркестру» за участю зірок «Голосу Країни» Ангеліни Моняк,Назара Савка та Годо.

Для чого його влаштовують?

«В багатьох культурах світу існує своє свято осені: у Кельтів – Мабон, у Поганів – День осіннього сонцестояння, в давньому Єгипті у ці дні вшановували матір-богиню Ісиду, в давній Греції – Гею, у фінікійців – Астарту, в Вавілоні – Іштар… Наш Київ також має славну середньовічну історію, і ми хочемо нагадати про це людям, – пояснює Олег Скрипка. – В ті часи у вересні влаштовувалось велике міське свято, яке відкривало Новий рік, позначало закінчення літа, завершення торгів і укладання контрактів. На свято сходилисьцехові братства зі своїми хоругвами, стягами, піснями. Кожне братство приносило велику воскову свічку й проводило обряд «Весілля свічки», або, як казали в народі, «Женіння свічки». Всіспівали, танцювали, а опівночі кожна людина на площі запалювала свою маленьку свічечку, приносила додому й ставила перед образами. На нашому святі в кожного теж буде своя свічка, і кожен зможе запалити у своєму серці вогонь, той, щородом із стародавніх часів. Думаю, що за допомогою саме таких заходів формується справжня українська еліта».Тарас Компаніченко

Чому саме в Київській фортеці? Вона – одна з найбільших у світі. І, можливо, це єдине в Києві місце, де ще можна відчути дух Середньовіччя. І нетипово, опер-ейрово спровадити останні теплі дні.

Вхід на фестиваль вільний. Організатори просять, за можливості, вдягти щось етнічне і стародавнє – для збільшення ефекту.

Фото на головній - http://photo.i.ua

 

Теги: Савко , Моняк , Ілларія , Скрипка , Фестиваль , Київ