ЄФЖ теж проти закону про наклеп

Олесь Лук'яненко
1 жовтня 2012р. 15:28

ЄФЖ теж проти закону про наклеп

Європейська федерація журналістів підтримує акції протесту українських журналістів проти законопроекту про наклеп, який суттєво обмежує права громадян на свободу слова.

Питання цього скандально відомого закону обговорювалося в Москві на конференції ЄФЖ. Висловлюючи свою думку, президент ЄФЖ Арне Кьоніг наголосив, що такі закони мають негативний вплив на готовність і здатність журналістів виконувати свою роботу ефективно. Також він повідомив, що ЄФЖ здійснює кампанію з метою покласти кінець кримінальному переслідуванню за наклеп в усіх країнах Європи. Від імені усієї організації, яку він очолює, Кьоніг додав: «Ми висловлюємо підтримку нашим українським колегам у їхній боротьбі за захист демократії і за своє право виконувати свою роботу без страху».

Згаданий законопроект було прийнято більшістю депутатських карток від Партії регіонів, Комуністичної, Народної партії та половиною позафракційних у першому читанні 18 вересня. Якщо закон набере чинності, то в Україні знову буде введено кримінальну відповідальність за наклеп. Ця подія вже викликала спільні акції протесту українських медіа, які обурені законодавчою ініціативою народного депутата від Партії регіонів Віталія Журавського.

 

Теги: