МОН змінило програми тестів в школах під Табачника

Максим Опанасенко
14 грудня 2010р. 10:35

Міністерство освіти і науки, молоді і спорту змінило програму тесту в школах з історії України.

Це випливає з наказу Міністерства, розміщеного на сайті МОН.

Так, школярі за новою програмою мають знати, що Голодоморів в Україні було не три, як про це пишуть сучасні українські історики, а один - у 1932-1933 роках. Голодомори 1921-го і 1946-го, за документом, були просто голодом.

Ще, вивчаючи історію України з 1930 по 1950 роки школярі мають закцентуватися на питаннях індустріалізації, Великої Вітчизняної війни (так міністр освіти наказав називати Другу Світову, проти чого одразу виступила частина істориків, які вважають, що у ту війну Україна була втягнута невільно) і перемоги у ній. Щодо історії Української повстанської армії, то за новою програмою школярі мають знати лише про момент її утворення. Питання про діяльність УПА викреслено з програми.

Часи Незалежності України передбачають знання школярами таких понять як розвиток, економічні реформи, лібералізація цін і інтеграція у європростір. Про дефолт 1998-го, проблеми з прийняттям гривні, політичні баталії кінця 2000-х немає ні слова.

Закінчується програма обранням Віктора Ющенка президентом у 2005-му. Але знати про екс-президента школярі мають тільки через прийняття закону "Про Голодомор 1932-33 років". Ні про Помаранчеву революції, ні про програш нинішнього президента Януковича у 2005-му школярам знати не треба.

Поміняти програми тестування Міносвіти вирішило не лише з історії,а й з предметів: українська мова та література, російська, англійська, німецька, французька та іспанська мови, математика, географія, біологія, фізика та хімія.

Український центр оцінювання якості освіти, відповідальнй за проведення тестування в школах, зняв зі свого сайту старі програми, за якими радив школярам готуватися ще починаючи з жовтня. Їхня прес-служба повідомила "Свідомо", що поки що новий документ вивчають фахівці і результати аналізу, а разом з них - нові програми скоро з'являться на сайті.

Тим часом, школярі залишилися ні з чим - вони не знають по яким питанням готуватися до тестів, реєстрація на які почнеться вже за два тижні і від результатів яких залежить їхній вступ до університету.

Від "Свідомо": Програма тепер стала максимально близька до підручника з історії України для 5-класу, який міністр освіти Дмитро Табачник вирішив переписати після приходу на посаду міністра. Так, у книзі, що вийшла друком влітку Голодомор 1932-1933 років подається не як штучний, а як звичайний, обрізали інформацію про Українських січових стрільців і Українську повстанську армію і зовсім прибрали інформацію про Помаранчеву революції. Табачник пояснив це деполітизацією історії. Проти цього підручника вже висловилися низка істориків, політиків і громадських діячів.

Зміна ж програм в середині року нагадує прислів'я про коней на переправіі і доводить, що міністру освіти поки ще не вдається успішно справлятися з адмініструванням в освіті.