Що дивитися на "Молодості"

Софія Кущ
20 жовтня 2012р. 18:08

Що дивитися на "Молодості"

Нарешті дочекались - стартувавфестиваль "Молодість". Упрограмі-  300 фільмів, рекордне число з них, 60 -  українські.

Фестивальним центромвцьомуроці є кінотеатр"Київ". Крім нього, стрічки "Молодості" будуть показувати у   "Жовтні","Кінопанорамі","Кінопалаці", кінотеатрі "Київська Русь"та центрі "Майстер клас". Повна програма фесту тут.

"Свідомо" поцікавилось у кінознавця Миколи Тегуна ("Києво-Могилянська академія") про фільми, які не можна пропустити на фесті.

Перша подія - фільм-відкриття, каже Микола. "Шкурник" - стрічка 1929 року, її майже ніхто не бачив. Аполлон Шмигуєв, підприємливий киянин, вирішує перечекати громадянську війну на півдні України. Він переметнувся до табору білих, і почалось... Відреставрована цього року стрічка була заборонена через відвертий антирадянський сарказм. Єдину її копію знайшли у російському Держфільмофонді, та й то завдяки запису у спогадах Осіпа Мандельштама. На тлі тогочасних пропагандистських агіток, цей гротескний пасквіль на радянську владу утверджується не лише як твір талановитий у художньому сенсі, а й як маніфест. Вперше її покажуть у день відкриття фестивалю у Оперному театрі. Але потім ще декілька разів покажуть у "Києві" (24, 26 жовтня, час показу уточнюйте у касі кінотеатру).

Канадськийфільм"Рік, колиДоллі Партонбуламоєю мамою" презентуєрежисерісценаристТараДжоунз.Їїперший ігровий фільм"Killing Time"визнали кращоюканадськоїкороткометражкоюв 2001 роцінаМіжнародному фестивалі короткометражних фільмівуТоронто. Дивіться у кінотеатрі "Київ" у середу,  24 жовтня о 17-тій, або на наступний день о 16:00.


"Дуже раджу подивитися всі фільми з Богданом Ступкою. Його ретроспективу дуже класно представили. Наприклад, стрічка "Серце на долоні" Кшиштофа Зануссі - про неї багато хто чув, але мало хто бачив".

Реліз фільму відбувся ще у вересні 2008-го, але кінотеатри України фільм так і не показали. Проблема в інтересах продюсерів. Нема і українського дубляжу стрічки, не встигли... Показ буде польською мовою (з українськими субтитрами). Сам режисер "Серця на долоні", Кшиштоф Зануссі про роль у цьому фільмі Богдана Сильвестровича, якось сказав так: "Якби не було Ступки, я б не зняв цього фільму, зняв би інший. Цей фільм я готував із думкою саме про цього українського актора. У Ступки надзвичайно цікаве амплуа, унікальне навіть — багатогранне". "Серце на долоні" дивіться у четвер, 25 жовтня о 17:00 у "Кінопалаці".

Не можна пропустити фільм киянкиДариниОнищенко"Істальгія"з ОлексіємГорбуновиміКарломМарковичемвголовнихролях.Під час навчання, вонабула актрисою театру"Чорний квадрат". Потім працювала журналісткою. Але завжди хотіла знімати, нарешті ми маємо нагоду оцінити її режисуру. Дивіться фільм 25 жовтня, у четвер, о 12:00 і18:45, повторно - 28 жовтня о 11:15.


Молода китаянка СонгФангприїде до нас з "Спогадами, що дивлятьсянамене".У 2006 роцівона зіграла у фільміХоу Сяосянь"Подорожчервоногоповітряної кульки"разом з легендарною Жюльєтт Бінош. А її короткометражка"Goodbye" отрималадругий призна Канському кінофестивалів2009. Вона дуже талановита. Дивіться 26 жовтня о 17:45) і повтор - 27 жовтня о 11:30 у кінотеатрі "Київ".

Позаконкурсна програмафестивалюрадує різноманітністю:«French connection»,«German wave»,нове російське кіно,скандинавськапанорама,довгіночі короткого метру(Франція, Німеччина, Швейцарія), спеціальні програма «Cinergy» та«SunnyBunny».


Теги: Київ , відкриття , Молодість