На Андріївському хочуть побудувати нову галерею

Олена Капустян
22 жовтня 2012р. 12:29

Громадська рада «Андріївський узвіз», орган самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет «Андріївський узвіз» та громадська організація «Право киян» запропонували Київській міській державній адміністрації побудувати галерейний багатофункціональний комплекс на алеї, що простягається від Андріївського церкви до фунікулеру на Володимирській горці.  Про це в Фейсбуці на сторінці Громадської ради «Андріївський узвіз» з’явилось повідомлення.В травні Київрада віддала територію Андріївського узвозу під порядкування ОСН «Вуличний комітет «Андріївський узвіз». А в вересні з явилась ще одна громадська рада «Андріївський узвіз», яка юридично ще не зареєстрована, але фактично приймає активну участь в створенні арт-комплексу Алеї художників. Очолює обидві організації президент Асоціації арт-галерей Олександр Хаматов. На питання «Свідомо»,  як саме буде виглядати арт-комплекс «Алея художників» і коли почнуться роботи, Хаматов зазначив, що була прийнята тільки концепція проекту. «Був об’явлен конкурс. Громадські слухання та розгляд ідей буде відбуватися протягом листопада». В cамій концепції зазначено, що на Алеї художників планується створити виставковий простір під відкритим небом, постійну галерею, лавку з художніми матеріалами, дитячу ізостудія та рекреаційні місця для відвідувачів. Опису, як саме буде виглядати постійна галерея, в концепції не має.

За словами директора галереї «Карась»  та співголови громадської ради «Андріївський узвіз» Евгена Карася, на Алеї Художників розглядається можливість створення невеликого павільйона, де художники зможуть зберігати свої картини, або проводити виставки картин в зимовий період.

Координатор громадсько-експертної ради проекту "Андріївський", Юлія Філоненко, впевнена, що справжня, а не фіктивна, громадськість ніякого будівництва на Алеї художників Андріївського узвозу не допустить. 

Теги: