Мороз вбив трьох киян

Маша Землянська
15 грудня 2010р. 10:10

З початку зими від переохолодження та обмороження постраждали 36 киян. Троє з них померли.

Про це «Свідомо» повідомила прес-служба київського управління з охорони здоров’я.

Тільки за останні три дні через мінусову температуру до столичних лікарень потрапило восьмеро людей.

«Одна людина померла від переохолодження ще до приїзду швидкої медичної допомоги. Четверо постраждалих під час госпіталізації перебували у стані алкогольного сп'яніння. Усім киянам надано невідкладну медичну допомогу», - підсумовують в управлінні.

Лікарі закликають, щоб не стати жертвою морозу треба тепло вдягатися, активно рухатися, добре їсти та не пити алкогольні напої. Останній тільки створює ефект зігрівання, натомість алкоголь викликає стан загального послаблення. Всередині людина відчуває тепло, хоча насправді це просто подразнення слизової шлунку. Це те саме, що відкриту рану полити спиртом - вона одразу почервоніє та запече. Те саме робить і шлунок. За рахунок цього виникає стан зігрітості і людина втрачає почуття холоду та болю. Саме "під алкоголем" люди найчастіше не відчувають переохолодження та відморожують кінцівки, вуха та ніс.

Першими ознаками переохолодження лікарі називають:

- почуття втоми, сонливості та байдужості;

- блідість шкіри та посиніння губ;

- некероване тремтіння, яке поступово зростає;

- послаблення зору.

За будь-якої з цих ознак треба одразу звертатися за медичною допомогою. Адже при зниженні температури тіла на декілька градусів, людина втрачає свідомість, в неї послаблюється дихання та уповільнюється серцебиття. Серце зупиняється при температурі тіла нижче 26°С.

До речі, вже з наступного тижня синоптики обіцяють потепління. Проте до того часу протримається мороз до -10.

Натомість головна причина переохолодження та обмороження не так сильний мороз, як підвищена вологість та пронизливий вітер.