У вівторок – мітинг проти «паспортної афери»

Олесь Лук'яненко
22 жовтня 2012р. 12:35

У вівторок – мітинг проти «паспортної афери»

У вівторок під стінами Адміністрації президента відбудеться громадська акція протесту проти нового закону про біометричні паспорти.

Старт акції «Грандіозна паспортна афера – 46 мільйонів обманутих» призначено на 10:00. У ході театральної вистави активісти продемонструють, що станеться, якщо Янукович підпише ухвалений Радою закон депутата-регіонала Василя Грицака. Законопроектом передбачено створення централізованої бази даних із усіма наявними даними про всіх мешканців України. Ця база даних буде доступна приватній установі – консорціуму «ЄДАПС», яка на невизначений термін отримає державну монополію на виготовлення великої кількості документів коштом громадян. Після перфоменсу відбудеться вуличний брифінг, у ході якого правозахисники, експерти, громадські активісти розкажуть про загрози закону про єдиний демографічний реєстр і біометричні паспорти. На фінал акції заплановано передати  президентові вимогу ветувати закон, під якою підписалося більше 50-ти громадських організацій.

Цей законопроект Верховна Рада прийняла другого жовтня картками 233-ох народних депутатів. Автор його – Василь Грицак, депутат від Партії Регіонів. «Свідомо» вже розслідувало його причетність до приватного виробника ідентифікаційних документів консорціуму «ЄДАПС».

Фото http://liga.net/

Теги: Київ , мітинг