Ступка на "Молодості": щодня нова історія

Софія Кущ
22 жовтня 2012р. 17:47

Ступка на "Молодості": щодня нова історія

Кожен день "Свідомо" буде розказувати про фільм-історію з Богданом Ступкою. І про самого Богдана Сильвестровича. Ввечері дивіться "Водій для Віри" о 19:00 в кінотеатрі "Київ".

У рік виходу фільму, в 2004 до Ступки прийшла слава як до актора дуже відомого. У той час він знімався у двох фільмах одночасно й три місяці мотався між Севастополем ("Водій для Віри") і Псковом (фільм Дмитра Месхієва "Свої"): тиждень там, три дні тут, потім, навпаки. 

В режисерах Ступка не сумнівався, він бачив попередні фільми Павла Чухрая і Дмитра Месхієва. Тому погодився в них зніматися зразу, навіть не читаючи сценаріїв. З інтерв'ю актора для "kinofilms.ua" у 2009 році: "Вони були просто одержимі, готувалися до кожної сцени, все продумували, по кілька разів репетирували, якщо щось не виходило, починали знову". 


Віра мріє про кохання, про просте людське щастя, хоч у Віри і є, здавалось би, все. Вона батькова доця. А тато (Богдан Ступка) посадовець, дуже велика людина, комуніст, а ще військовий наймає водієм для доньки простого хлопця, без минулого і перспектив на майбутнє, хлопчину-сироту. 

Провокативне запитання: чи варто було б укотре дивитися цей фільм, якби одну з головних ролей у ньому не грав Богдан Ступка? Варто. Тому що, окрім генія Богдана Сильвестровича, у "Водії для Віри", зійшлися режисерський талант Павла Чухрая та продюсерське чуття Олександра Роднянського. Фільм переміг на сочинському "Кінотаврі-2004", Ступка отримав "Золотого орла" за кращу чоловічу роль, хотіли "Водія для Віри" ще на Оскар відправити, але не вийшло, бо не взяли. Хоч і багато українців знялось, але режисерська група складалась все-таки з росіян. 

На показах у кінотеатрах у 2004, було не проштовхнутися, всі дівчата виходили з запухлими від сліз очима (а іноді і не тільки дівчата). Воно й не дивно, до того, тоді і досі, мелодрама - найпопулярніший жанр кіно.

Теги: Богдан Ступка , Свідомо , Кіно , Молодість , Київ