Судитимуть підривника "хрещеного батька" Ахметова

Олександра Веснич
15 грудня 2010р. 12:57

Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури передає до суду справу про вбивство президента футбольного клубу "Шахтар" Олександра (Ахата) Брагіна, що вчинили 15 жовтня 1995 року.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Брагін був донецьким авторитетом (одне з його прізвиськ - Алік Грек), генеральним директором фірми "Люкс". Його вбили, підклавши вибуховий пристрій на стадіоні "Шахтар". При цьому загинули також інші громадяни.

Судитимуть одного з членів злочинного угрупування, яке підірвало вибуховий пристрій, В'ячеслава Сіменко. Він довгий час переховувався і був затриманий у Греції.

Сіменка звинувачують за пунктами «а», «г», «е» статті 93 Кримінального кодексу України 1960 року - умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю або способом, небезпечним для життя багатьох осіб, при цьому двох або більше осіб. 

Йому загрожує від восьми до п'ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Справу буде розглядати Ворошиловський районний суд Донецька.

Олександр Брагін був першим президентом ФК "Шахтар", його меценатом. Його ім'ям названий юнацький турнір з футболу.

Заступником Брагіна по бізнесу був Рінат Ахметов - один з найвпливовіших на сьогодні політиків в Партії регіонів.

Брагін судимий 1971 року, в 1974 і 1991 роках проти нього закриті кримінальні справи. Перший напад на нього вчинили ще в березні 1994 році під Донецьком - його авто розстріляли з автоматів. Після цього випадку Брагін перебрався жити в офіс разом з дружиною і дітьми, рухався по місту з охороною в броньованому "Мерседесі".

В листопаді 1994 року в центрі Донецька на бульварі Шахтобудівельників сталася масштабна перестрілка, в якій був поранений Рінат Ахметов.

Ці події змусили міліцію звернути увагу на бізнесменів, на фірмі Брагіна проводили обшук, але нічого не знайшли.

15 жовтня 1995 року через декілька хвилин після початку матчу "Шахтаря" з "Таврією" вибухнув пристрій, який нічого не залишив від Брагіна та його п'ятьох охоронців на чолі з начальником служби безпеки фірми "Люкс" Віктором Двойних.

За рік був вбитий інший донецький авторитет - Євген Щербань.

Місце Брагіна в ФК "Шахтар" зайняв Рінат Ахметов.