Як "Відсіч" проти Луцького біля НАУ агітувала

Максим Опанасенко
24 жовтня 2012р. 15:54

Як "Відсіч" проти Луцького біля НАУ агітувала

"Макс, приїзди, тут погром намічається. Нас, здається, бити збираються!".

Активіст громадянського руху "Відсіч" Ілля Кротенко подзвонив із самого ранку. Разом з колегами по організації він встановив анти-агітаційний намет проти кандидата в депутата і нині діючого нардепа-регіонала Максима Луцького на Солом'янці. На момент дзвінка до місця дислокації активістів прибуло кілька автівок - міліцейських і приватних, звідки повиходили молодики "в чорному".

Кампанію антиагітації "відсічани" почали місяць тому. Роздобули намети, котрі вирішили встановлювати на найгарячіших виборчих округах - на Солом'янці, де в депутати йде вищезгаданий Максим Луцький, на Троєщині, де нардепом хоче бути регіонал Валерій Борисов і в Голосієво, звідки в Раду хоче потрапити регіонал Ігор Лисов.

В наметах вони розказують усім бажаючим про те, чому не можна голосувати за провладні партії і роздають дос'є на конкретних кандидатів. Варто зауважити, сама "Відсіч" - позапартійна. Активісти кажуть, що анти-агітують і пояснюють, бо іншого виходу немає - інакше вибори виграють ті ж люди, що зараз представляють наші інтереси у Раді. За кого ж навпаки, варто голосувати, активісти не кажуть - "Ідеальних варіантів не існує. Наша задача вберегти людей від голосування за "зло".

Ідея робити таке у "Відсіч" виникла ще раніше - влітку, коли нардепи проголосували за мовний закон. Тоді активісти друкували дос'є на кожного з тих, хто голосував за закон, і відправлялися в мандрівки на їхні виборчі округи по всій країні - попереджати виборців і розклеювати повідомлення. Багатьом це не подобалося - активістів били, затримували, судили, їхні намети трощили і різали. 

Попри це, вранці активісти пішли у ва-банк, агітуючи проти Луцького ледь не під стінами його рідного Національного авіаційного університету, де нардеп кілька років обіймав посаду проректора. Зараз же, як голова парламентського комітету, депутат "кришує" свій ВНЗ. Напереродні виборів же журналісти "Української правди" розкопали - студентів і працівників НАУ в примусовому порядку змушують брати вдома відкріпні талони для голосування в Солом'янському районі. Галас навколо цього став для влади останньої краплею - за місяць до виборів відкріпні заборонили. 


 

"Тут цирк просто. Спочатку біля нашого намету поставили один намет "За Луцького". Потім "свободівці" примостили свій. Зараз монтують другий "пролуцький" - каже Ілля. Молодики, що встановлюють другий провладний намет не реагують, зиркаючи по сторонах. В ста метрах звідси - три міліцейські машини, біля котрих з десяток правоохоронців і стільки ж молодих людей у чорному - всі, про кого Кротенко розповідав по телефону. За кілька годин вони так нікуди і не перемістилися. Всі говорять по мобільних, жваво жестикулюючи і показуючи в бік "Відсічі".

"Вони з самого ранку тут стоять. Міліція вже підходила, віталася. Група молодиків не рухалася.  Ми пропонували міліції показати паспорти, але вони відмовилися. Кажуть, що вже вивчили і імена наші, і прізвища" - сміється "відсічанин" Мирон. Він один з тих, хто у вересні потрапив за роздачу листівок проти Луцького до міліцейського відділку, а звідти - на судову лаву. Активістів звинувачували у злісній непокорі правоохоронцям, але суд виправдав усіх.

"А дайте-ка всю пачку. Я раздавать буду" - молодик "в чорному" підходить до намету. Катя Чепура дає одну листівку. Каже - роздадуть самі. "Це вже втретє підходять і хочуть всю пачку забрати. Люди Луцького в дії" - каже дівчина і одразу хапається за відеокамеру. Зі стіни, що активісти тільки-но заклеїли листівками, вже інший "чорний" починає їх обдирати. Забачивши камеру, юнак швидко тікає в підземний перехід.

Студенти беруть листівки охоче - за кілька годин від кількох величезних упаковок залишається кількасот агіток.

"Молодші курси не беруть. Вони залякані всі і готові голосувати за Луцького, аби відчепилися просто. Старші ж вже більше розуміють, беруть, дискутують" - пояснює Ілля. В цей момент до намету підходить юнак. Запитує - чому агітація лише проти регіонала, адже є й інші кандидати-брехуни. Одразу дає зрозуміти - сам "проректора" не підтримує, а просто хоче знати.

Катя Чеперу, Мирон Гордійчук і чоловік, що намагався загітувати
Катя Чеперу, Мирон Гордійчук і чоловік, що намагався загітувати "Відсіч" голосувати за Компартію

"Не голосуйте за Луцького!" - знову заводить Ілля. "Та не будемо, ми що - хворі?" - кричить група студентів.

Міліцейські машини по-черзі їдуть геть. "Чорні", завершивши кількагодинні перемовини по мобільниках, теж рушають. "Ну все. Видно команда не чіпати була. Але від намету не відходимо - той порізали, треба хоч цей зберегти" - закриваючись від дощу командує Чепура.

Теги: Партія Регіонів , вибори , Луцький , Відсіч , Київ