Як рахують Пилипишина-Левченка (оновлюється)

Маша Землянська
31 жовтня 2012р. 16:22

Як рахують Пилипишина-Левченка (оновлюється)

17:16

Вже сьому годину окружком не починає перераховувати бюлетені з дев'яти дільниць, які сам же і вирішив перераховувати. Заступниця голови комісії Анастасія Примак пояснила це бажанням спочатку вбити в комп'ютер результати голосування з інших дільниць. Висунула цю пані до окружкому партія "Союз анархистів України".

14:43

Замовте пісню від "Свободи" on-line. Концерт із окружкому вже транслюють на радіо "Свобода". Надсилайте свої побажання на https://twitter.com/nomoreanry

14:20.

Керівництво "Свободи" поїхало в Окружний суд. Поки члени окружкому розійшлись по кабінетах, прихильники "Свободи" під гітару співають "Червону калину" в залі засідань. 

13:25

"Свободівці" подають до Окружного суду Києва заяву про численні порушення на виборчій дільниці. Також вони направили в центральну виборчу комісію заяву, де просять змінити голову і заступника голови окружкому. Голова комісії - представник партії "Братство" Юрій Литвишко, його заступник - представниця партії "Союз анархистів України" Анастасія Примак.

12:58

12 протоколів з результатами голосування досі не передали на сервер центральної виборчої комісії. Передачею даних займається заступник голови окружкому Анастасія Примак. Примак пояснює зволікання тим, що вона одна і не може швидко впоратись з передачею даних. Члени окружкому і "свободівці" протестують проти затягування перерахунку. Біля окружкому чотири автобуси з "Беркутом", з десяток "беркутівців" стоїть на вході до будинку.

11:55

Перерахунок досі не розпочався. Окружна комісія не може зібрати кворум - тобто дев'ять чоловік. Дехто з членів комісії сидить в кабінеті, дехто досі не приїхав. Тепер не тільки "свободівці", а й інші присутні називають це навмисним затягуванням. 

00:30

Окружком прийняв протоколи з результатами голосування з усіх дільниць округу окрім тих дев`яти, що раніше були відправлені на перерахунок. "Свободівці" вважають, що справжня мета перерахунку - пошкодити бюлетені за їхнього висуванця Юрія Левченка. Перерахунок має початися об 11:00 четверга.

19:55

Окружна виборча комісія не працює. Журналісту "Свідомо" пояснюють: чекають на протоколи з результатами голосування від семи дільниць. Тоді як представників цих дільниць в окружкомі немає. 

19:25

Знайшовся хлопець, якому викликали "швидку". Він спостерігач від "Спільної справи". Розказує, що газ потрапив в очі випадково, коли виходив з приміщення: "Я відвернувся і закрив очі, але це не допомогло".

Міліція склала протокол про те, що хлопець постраждав під ОВК. Медики, що приїхали на виклик пояснили: з очима нічого страшного, треба промити та записатися до окуліста.

19:02

Прихильники Пилипишина стверджують, що окружну комісію штурмували "свободівці": "Вони були готові і заздалегідь запаслися масками". На, що у "Свободі" пояснюють: маски принесла з аптеки жінка одразу після початку штурму.

19:11

Пилипишин поїхав. Окружна комісія почала приймати протоколи з результатами голосувань на дільницях.

18:56

До окружної комісії приїхала "швидка". Її викликали до хлопця, якому в очі потрапив газ. Проте тепер його не можуть знайти.

Пилипишин стверджує, що це не його люди штурмували ОВК. При цьому один зі "штурмовиків" стоїть у нього за спиною.

18:50

Одразу після штурму прийшов Пилипишин. Свободівці і частина журналістів зустріли його криком: "Ганьба". Він підійшов до голови комісії і голосно подякував за роботу.

18:46

Двері до окружкому штурмували прихильники Пилипишина. 

18:46

Під час штурму використали газ. 

18:25

Невідомі штурмували двері до окружної комісії. "Скляні двері вщент розбиті і міліція оточила приміщення", - розповідає журналіст "Свідомо" з місця події.

Оновлено 18:25

Вхід до окружної комісії заблокували невідомі. "На запитання: "Хто Ви такі?", хлопці в спортивній формі відповідають: "Фотографи газет", - розповідає журналіст "Свідомо" з місця події.

Оновлено 17:47

Під окружну комісію приїхав автобус "Беркуту".

Оновлено 17:02

Невідомі передали Пилипишину. Ані хто передав, ані що в середині - невідомо. Наразі валізу охороняє міліція. 

Оновлено 16:56

Окружком відправив на перерахунок бюлетені з дільниці на Котовського. За словами "свободівців", в протоколах зазначено, що Юрій Левченко з відривом у 100 голосів переміг Пилипишина.

Оновлено 16:35 

До окружної виборчої комісії №223, що охоплює Шевченківський район і котрий з вівторка став центром уваги журналістів через численні порушення при визначенні переможця в тандемі Віктора Пилипишина і свободівця Юрія Левченка - приїхав Олег Тягнибок, підтримати своїх прихильників.

Оновлено 14:37

Кандидат в народні депутати від Шевченківського району (округ №223) екс-голова Шевченківської районної адміністрації Віктор Пилипишин написав лідеру партії "Свободи", з однопартійцем котрого змагається зараз за місце в Раді, Олегу Тягнибоку листа.

"Ситуація навколо підрахунку голосів по 223 виборчому округу досягла критичної межі. Конфронтації і протистояння заважають членам окружної та дільничних виборчих комісій працювати, люди не сплять кілька діб, нервове напруження може серйозно позначитися на їхньому здоров’ї" - пише Пилипишин. І пропонує Тягнибоку компроміс: "Давайте заберемо всіх людей, хто не задіяний у виборчому процесі, з території ОВК і дамо членам комісії спокійно і чесно порахувати голоси".

Оновлено 13:47

В окружній виборчій двоє людей оголосили голодуванняЗа повідомленням, один з голодувальників - самовисуванець Вадим Гладчук, кандидат в депутати по цьому ж округу. Він вирішив оголосити голодування на знак протесту проти фальсифікацій, котрі, на його думку, зараз відбуваються на користь Віктора Пилипишина. Другий голодувальник - "свободівка" Тетяна Калина. Дівчина оголосила про своє рішення через те, що члени комісії вже кілька діб не можуть потрапити додому, де їх чекають сім'ї. Вона вважає, що підрахунок голосів затягується свідомо, на користь одного з кандидатів. Процес підрахунку голосів тут знову зупинився - через затриману кілька хвилин тому тут жінку, котра намагалася винести порожній бланк протоколу.  

Оновлено 13:04

Прихильники і члени партії "Свобода" влаштували мітинг під стінами окружної виборчої комісії №223, що охоплює Шевченківський район.

Мітинг був влаштований одразу після того, як Центральна виборча комісія оновила результати голосування по цьому округу. За ними лідерство знову захопив конкурент кандидата від "Свободи" Юрія Левченка екс-голова Шевченківської райадміністрації Віктор Пилипишин. Підрахунок голосів виборців в цьому ОВК продовжується. Левченко переконує - багато бюлетенів з голосом за нього було зіпсовано членами комісії. В ніч з вівторка на середу тут була бійка представників "Свободи" із невідомими, котрі намагалися заблокувати роботу ОВК. Окрім цього, сюди вже приїжджав заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера, котрий попросив членів округу не відправляти голоси на перерахуванняз несуттєвих причин. Попри це, перерахунок голосів все ж буде - аж по 5 дільницях.

Оновлено 12:40

Підрахунок голосів на 223-му окрузі, що охоплює Шевченківський район, став значно швидшим після того, як сюди приїхали групи журналістів. 

Оновлено 11:24

Окружна виборча комісія №223, що охоплює Шевченківський район, перераховуватиме голоси виборців з п'яти дільниць. Підрахунок голосів тут йде дуже повільно. Зараз є інформація по 70 дільницях зі 101. За повідомленням, представників решти дільниць в ОВК зараз немає.  

Оновлено 10:39

Вночі під час засідання окружної виборчої комісії 223 округу відбулась бійка представників "свободівця" Юрія Левченка з невідомими. Щоб заспокоїти присутніх міліція зупинила роботу комісії та вивела усіх людей з зали засідань. Представники "Свободи" заявили, що люди, які спровокували бійку, Пилипишина. У свою чергу представники Пилипишина кажуть, що до бійки ніякого відношення не мають та бачуть цих людей вперше.

З вівторка 223-й округ став одним з найгарячіших у Києві. В боротьбі Пилипишин-Левченко лідер змінювався кілька разів за добу. Спостерігачі і журналісти постійно фіксують тут порушення - найчастіше на користь Пилипишина, підрахунок голосів часто блокується. Cюди вночі вже приїжджав заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера, котрий попросив членів округу не відправляти голоси на перерахування з несуттєвих причин. Попри це, перерахунок голосів все ж буде - аж по 5 дільницях. А поки з ОВК міліціонери вигнали всіх журналістів і спостерігачів. 

В середині окружної комісії радіо "Свобода" встановила камеру спостереження. Дивитися он-лайн можна тут.

Теги: Левченко , Пилипишин , вибори , Київ