Danone звинувачують в обмані

Маша Землянська
17 грудня 2010р. 13:09

Федеральна торгова комісія США звинувачує компанію Danone у тому, що вона перебільшує ефективність та користь для здоров’я своєї продукції.

Про це повідомляється на сайті комісії.

Підозри американців впали на два кисломолочні продукти Danone - йогурт Activia та напій DanActive. Останній у нас продається під брендом Actimel.

"Споживачі хочуть і мають право отримувати достовірну інформацію, коли мова йде про їхнє здоров'я", - заявляє голова Комісії Джон Лейбовіц.

У Комісії упевнені, Danone необґрунтовано стверджує, що її продукція запобігає застуді та грипу, а також покращує травлення. Наголошуючи на тому, що Danone не має жодних наукових підтверджень своїх заяв.

«Danone не може робити будь-які заяви про користь для здоров'я будь-якого йогурту, молочного напою, або пробіотичних харчових продуктів, якщо достовірність не підтверджена компетентним органом. Також компанія не може спотворювати результати досліджень», - постановила комісія.

Якщо постанову Комісії підтримає громадськість, то за будь-який обман - Danone платитиме по 16 тисяч доларів штрафу.

Від «Свідомо»:  2009-го року компанія Danone отримала нагароду «Золоте заварне тістечко» за ролик про імунітет від Actimel. Так у Німеччині називається премія "За найзухвалішу рекламну брехню року".

«Він зміцнює імунну систему людини так само добре, як звичайний природний йогурт, але коштує в чотири рази дорожче і містить вдвічі більше цукру», - до такого висновку дійшли організатори конкурсу - громадська організація Foodwatch.

Того ж року в Британії Комісія зі стандартів у рекламі (ASA) заборонила рекламний цей же ролик. Комісія визнала неприпустимими твердження про те, що цей продукт зміцнює імунітет у дітей.

«Представлені Danone аргументи не дають наукових доказів, що вживання Actimel захищає звичайних здорових дітей-школярів від повсякденних дитячих інфекцій. Отже, реклама вводить в оману», - констатувала англійці.

Крім того, півроку тривав розгляд в Росії. Конкурент Danone - «Вимм-Билль-Данн» - заявила, що після перегляду реклами створюється враження, наче Actimel - продукт дитячого харчування. Проте Федеральна антимонопольна служба не підтримала це звинувачення.

Минулої зими цей ролик був популярним і у нас. Цього року, про 70% імунітету, в рекламах Danone вже ані слова. Натомість з екранів телевізара нас продовжують переконувати у користі продукції Danone для травлення та захист від грипу.