Тернопільці сказали Лувру рішуче "ні"

Софія Кущ
5 листопада 2012р. 12:20

Тернопільці сказали Лувру рішуче "ні"

Скульптура "українського Мікеланджело", Іоанна Пінзеля " Святий Онуфрій", з села Рукомиш на Тернопільщині, не поїде на виставку до Лувру. Про це повідомив Олег Михайлів, голова Бучацької райради.

"Попри вмовляння мистецтвознавців, керівників області, навіть міністра культури України, жителі села не віддали роботу знаменитого скульптора на виставку до Франції. Селяни стоять на тому, що скульптура - їхній оберіг, і не хочуть, щоб вона покидала, нехай навіть і тимчасово, територію села", - сказав Михайлів. Цьому є причина, у липні, в селі стався страшний обвал, але капличка з святим Онуфрієм встояла. І навіть, як вірять селяни, не пустила каміння далі.


 

 В історії України, твори Пінзеля вперше їдуть за кордон. Виставка Іоанна Пінзеля відкриється вже 21 листопада. Раніше передбачалось, що скульптура святого Онуфрія буде головною окрасою вернісажу в Луврі. Зараз задум змінили. До Лувру вже відправили 27 інших відреставрованих скульптур Пінзеля: з Львівської галереї мистецтв, Івано-Франківського Музею мистецтв Прикарпаття, Тернопільського обласного краєзнавчого музею та обласного художнього музею.

 

 

Теги: арт-проекти , виставки , Свідомо , Київ , культура