Рада полегшила Януковичу зміни до Конституції

Олесь Лук'яненко
6 листопада 2012р. 18:23

Верховна Рада прийняла в цілому закон про всеукраїнський референдум, який дозволяє президенту виносити на референдум питання змін до Конституції України.

Відповідний закон було прийнято картками 264-ох депутатів від Партії Регіонів, Комуністичної та Народної партії, а також 12 позафракційних та 4 від фракції «НУ-НС». Автором цього законопроекту є Дмитро Шпенов від Партії регіонів. У новому законі на референдум можна винести питання про нову редакцію Конституції, зміну території України та зміну законодавства, а також будь-які інші питання, окрім податків, бюджету та амністії. Призначити референдум зможуть парламент та президент або народ, якщо назбирає три мільйони підписів. «Закон про референдум дозволить Януковичу повністю узурпувати владу», - заявив депутат від «Батьківщини» Сергій Сас.

За думкою опозиції, небезпека цього законопроекту полягає у тому, що він містить норму, яка дозволяє президенту виносити на всеукраїнський референдум питання прийняття та ухвалення нової Конституції або про внесення змін до неїВ Конституції передбачені такі права президента та парламенту, але до моменту ухвалення цього закону не існувало реальної процедури використання цього права.

 

Теги: Київ , Янукович , референдум