Неправильний прикус загрожує проблемами зі спиною

Маша Землянська
9 листопада 2012р. 10:26

Неправильний прикус загрожує проблемами зі спиною

Здоров'я зубів і спини пов'язано. Іноді для позбавлення болі в спині – варто лише поміняти коронки або пломби. Російські нейром'язові стоматологи провели експеримент з гризунами.

Для початку вчені поставили тваринам пломби і завищили прикус на півтора міліметра з одного боку. Не минуло і двох тижнів, як у гризунів вже почалися викривлення хребта. Повернення правильного прикусу вирішило проблему з викривленням. Тому не виключено, що за болями в спині можуть ховатися проблеми із зубами.

"Перш ніж посадити пацієнта у стоматологічне крісло, ми дивимося на його поставу, положення голови, яка між іншим важить п’ять-шість кілограмів. Якщо положення голови зміщується від норми на 2-5 сантиметрів, навантаження на хребет збільшується, провокуючи викривлення. Правильне становище безпосередньо залежить від прикусу. Навіть погано поставлена пломба може призвести до зміщення щелепи. Розвивається дисбаланс 136 жувальних м'язів, що відповідають за положення нижньої щелепи ", - пояснює одна з дослідниць Амірана Лесгішвілі. І додає: не дивно, що люди з правильним прикусом живуть на 20% довше від тих, хто має проблеми з зубами.

Фото з сайту Материнство

Теги: зуби , проблеми зі спиною , прикус , Київ