Вибори ректора у ДонНУ суд визнав недійсними

Максим Опанасенко
20 грудня 2010р. 8:51

Окружний адміністративний суд Києва визнав вибори ректора в Донецькому національному університеті недійсними.

Про це «Свідомо» повідомили колеги новообраного ректора ДонНУ Юрія Лисенка, котрого тиждень тому колектив обрав ректором.

Тепер Міносвіти не зможе підписати з ним контракт.

Суд розглядав справу за позовом доктора юридичних наук Олександра Користіна, начальника кафедри економічної безпеки Національної академії внутрішніх справ.

«Він звернувся до суду, бо його кандидатуру немовби не зареєстрували на конкурсі на заміщення посади ректора ДоНУ. Суд визнав його правоту. Тепер Лисенка не затвердять ректором і мають відбутися нові вибори» - повідомило джерело «Свідомо».

У п’ятницю, 17 грудня, дружину новообраного ректора ДонНУ Тетяну Лев, що працює бухгалтером у виші, жорстоко побили невідомі біля її дому. Втікаючи, вони крикнули «Це тобі за твого чоловіка». Зараз жінка у тяжкому стані, у неї струс мозку і побите тіло.

У четвер, 16 грудня, у кабінеті Тетяни Лев правоохоронці проводили обшук. Дві з половиною години тривав перший обшук, потім почався другий. Півночі міліціонер і проректор вишу Правдівцев, який забарикадував приміщення від журналістів і викладачів, тримали жінку в кімнаті.

Перевірка нічого не знайшла.Тієї ж ночі, коли всі розійшлися, невідомі побили вікна у кабінеті Лев. Предметом биття виявилась повна пляшка з пивом.

Нагадаємо, Петро Єгоров, якого виконуючим обов’язки ректора поставив міністр освіти Дмитро Табачник, набрав менше за 30% голосів викладачів на виборах ректора у виші. Вони віддали перевагу директору учбово-наукового інституту «Економічна кібернетика» Юрію Лисенку, який набрав 46% голосів.

На початку тижня він поїхав в Київ з документами. А в середу в його оселі співробітники Управління боротьби з економічною злочинністю вже проводили обшук. Як пояснила «Свідомо» адвокат Лисенка Катерина Кутня, обшук стосувався його дружини. Про подробиці вона не сказала в інтересах слідства.

Тим часом, в самому університеті зараз неспокійно. Екс-ректор цього вишу, якого без жодних пояснень Дмитро Табачник звільнив 29 липня, Володимир Шевченко, котрий продовжує працювати в університеті як науковець, дав інтерв’ю Радіо Свобода. В ньому він каже про те, що викладачів зараз залякують – для того, щоб Лисенко зняв свою кандидатуру на пост ректора. Так само, за словами Шевченка, порадили зробити і йому напередодні виборів. Колишньому очільнику ДонНУ довелося зробити це.

Головним винуватцем, за словами Шевченко, цієї ситуації є заступник міністра освіти Євген Сулима. Він зібрав працівників університету на нараду після виборів і «відчитав» їх за «неправильний вибір», погрожуючи окремим викладачам кримінальними справами.

Нагадаємо, 29 липня Дмитро Табачник звільнив ректора Донецького університету Володимира Шевченка з посади ректора. Міністр пояснив «Свідомо», що трудовий ресурс Шевченка вичерпався – цим і мотивоване звільнення.

За законом, МОН мав би оголосити конкурс на заміщення посади ректора. Але цього не робилося до грудня. Вишем керували призначені Дмитром Табачником виконуючі обов’язки.

Від "Свідомо": Нахабство, з яким підопічний міністра освіти Дмитро Табачника Петро Єгоров бореться за владу, вже переходить всі межі. Зрозіміло, що в цій грі він виконує не ключову роль. Мовчазне спостереження Міністерства, яке підтверджується відтсутністю будь-яких коментарів і новин з цього привожу на двох офіційних сайтах Міністерства освіти, лише підтверджує його причетність до вього того, що відбувається в Донецьку. 

Чому ж бажання контролювати владу саме у цьому уніврситеті призвело до відкритого залякування і побиття? За повідомленнями численних джерел, які надходять у "Свідомо", цьому є пояснення - виконуючий обов'язки ректора Петро Єгоров на початку грудня, ще до виборів ректора, "пояснював" колективу, що їм необхідно передати частину території вишу, де знаходиться філологічний факультет, під будівництво багатоповерхового житлового комплексу. Від цього будівництва всіма силами звхищався екс-ректор Володимир Шевченко, якого звільнили наприкінці липня. 

Компанія-забудовник, за інформацією джерел, належить сину президента Віктора Януковичу. Документально цю інформацію "Свідомо" поки що підтвердити не вдалося.