Левченко: Розносити окружком не було сенсу

Єгор Соболєв
9 листопада 2012р. 14:02

Левченко: Розносити окружком не було сенсу

До цього літа його знали лише кадрові "свободівці". Але на виборах депутата від Шевченківського району Юрій Левченко не лише став єдиним кандидатом від "Батьківщини" та "Свободи", але й символом протистояння свавіллю влади. Сотні жителі району приходили під окружком висловити обурення фальсифікацією результатів голосування на користь провладного кандидата Віктора Пилипишина. Радіо "Свобода", склавши в рюзкак чотири модеми, приєднали до них камеру і організувала пряму восьмидобову трансляцію. Навіть "бабушкі Пилипишина", які чергували в окружкомі, в кінці-кінців почали тихенько визнавати: "Юра гарний хлопець...".

Але перемогу нарахували провладному кандидату. Як тільки стало ясно, що потрібна кількість голосів за Левченка зіпсована, "Свідомо" запитало його:

Чому ви тут не руйнуєте все? Вони ж пішли "по беспрєдєлу".

Я думав про це. Але жодних результатів це не дасть. Це призведе тільки до того, що багато людей під статтю підставимо. Навіть якщо ми на таке пішли б, то вибори були визнані не дійсними. А це і так намічається.

А ти не боїшся, що навіть якщо Центрвиборчком не визнає перемогу Пилипишина, то він через суд зобов’яже це зробити?

Я підозрюю, що це остання схема, яку вони можуть використати. Але, якщо подивитися історію судових рішень останніх днів, всі, хто подавав до суду проти ЦВК з вимогою встановити результати виборів – всі програвали.

Вже неодноразово і члени ЦВК, і провладні депутати заявляли, що перевибори будуть. Тепер, я думаю, їм буде складно забрати свої слова назад. Міжнародні спостерігачі прямо заявили про фальсифкації на цьому окрузі.

Це правда, що у смітнику біля окружкому ви знайшли розірвані пакети з печатками, де були запаковані протоколи та бюлетені ?

Так. 

Ми зробили помилку. Коли одразу після виборів цей окружком почав відсилати неправильні дані до ЦВК і ми почали воювати з цим, багато членів комісій, які приїхали з результатами виборів до окружкому, були відправлені з протоколами та бюлетенями назад. Ми мали цього не дозволяти, як і вимагає закон. В цей момент - в понеділок-вівторок -  і відбулося псування бюлетенів. Наступного разу ми не будемо нікого випускати.

Які інші висновки з цих виборів?

Приємно бачити, як багато людей, і не тільки «свободівці», приходять підтримати. Результати виборів показують те, що можна побороти "гречку", побороти ідеями, справжньою політикою. Зустрічами з людьми, поясненням їм своїх планів можна перемагати. Принаймі, у Києві.

Є проблема, що нам як суспільству ще треба навчитися захищати свій вибір. Звісно, багато людей вже це робить. Але є, наприклад, члени дільничних комісій, які кажуть: "Через вашу боротьбу ми тут уже дітей не бачимо, дома не були вже довго!" Тобто вони не усвідомлюють, що за їхньою допомогою крадуться голоси.

Треба усвідомлювати, що голосування - один з найважливіших громадянських обов`язків. Наприклад, у Франції якщо ти не голосуєш - ти платиш штраф. Я вважаю, це дуже правильно.

Якщо, не дай Боже, Пилипишин дотисне через ЦВК і суд, що ти будеш робити в районі?

Київська організація "Свободи" за минулий рік провела більше двохсот акцій. Багато - прямої дії: захисту від незаконних забудов, проти виселення з гуртожитків, по прибиранню парків та плюжів. Ми і продовжимо все це робити. Можливо, тепер з моєю більшою відомістю можна буде зробити більше, бо багато людей дзвонять і кажуть, що готові допомагати. 

Теги: Левченко , вибори , Київ