Шукайте мистецтво Єльцина під ногами в місті

Софія Кущ
14 листопада 2012р. 15:05

Шукайте мистецтво Єльцина під ногами в місті

Київський художник Олександр Єльцин шукає у місті цікаве і робить з цього мистецтво.

Це діалог з реальністю. Олександр не робить нове, а називає те, що вже є. Це мова спілкування з перехожими і з містом, каже Олександр. У підземному переході на розі вулиць Глибочицької та Артема, наприклад, живе "Ляпус". До таблички Олександра це був просто результат пролитої білої фарби на сходи. Тепер - "Ляпус". Звучить гордо і посміхнутись хочеться. Правда, тільки уважному перехожому, бо арт-об'єкт прямо під ногами. Зауважують його одиниці. 


А от тут Олександр планує таку табличку: "Дерево. Роки життя: 1901 - 2012." Рік народження дерева він бере приблизний, зате рік смерті - точний. Так художник показує, що дерева - живі, це наші сусіди у місті. І не можна так легковажно розкидатися їхніми життями. 


Цей вуличний проект молодий художник Олександр Єльцин почав зовсім недавно, але каже, що це всерйоз і надовго. Цього року Олександр став номінантом щорічного конкурсу українських художників МУХі 2012. У цей раз номінантів 27, більше звичайного. Але всі вони, як і Олександр, торкнулися у своїх проектах гострої "соціалки". Виставку номінатів МУХі 2012 можна подивитися до 28 листопада в Інституті проблем сучасного мистецтва на Щорса, 18 д.

Теги: МУХі , культура , художник Єльцин , Київ , стріт-арт