Урядам пропонують вимагати назад гроші за Таміфлю

Маша Землянська
14 листопада 2012р. 15:19

Урядам пропонують вимагати назад гроші за Таміфлю

Дослідники провідного Британського медичного журналу закликають уряди країн подати в суд на виробника популярних ліків від грипу «Таміфлю» компанію Roche і повернути витрачені на цей препарат гроші. Вони запевняють: немає жодних доказів, що ліки здатні подолати вірус грипу.

«Я пропоную бойкотувати продукцію компанії Roche, поки відсутні докази ефективності Таміфлю», - пише Пітер Готзше, один з авторів публікації. Крім того, науковці не знайшли доказів, що як і сам препарат, так і його аналоги, здатні зменшувати симптоми вірусних захворювань.

В 2009-му році під час спалаху «свинячого грипу» Всесвітня організація охорони здоров'я внесла «Таміфлю» до переліку основних ліків у боротьбі з грипом. Тоді ж Міністерство охорони здоров’я закупило «Таміфлю» більш як на 11 мільйонів гривень. Кожна упаковка препарату обійшлася в 251-у гривню. Тоді як «Свідомо» з'ясувало, що компанія Roche продавала ліки по шість євро. Посередником «угоди» була компанія «Ганза», власники якої Петро Багрій та Юрій Константінов. Останный на той час очолював МОЗівську групу по супроводу закупівлі «Таміфлю».

Теги: Київ , грип , Таміфлю , гроші , ліки , обман