У Домі кіно - екстрим по-швейцарськи

Галина Танай
14 листопада 2012р. 15:40

У Домі кіно - екстрим по-швейцарськи

Чи стане вам духу полетіти в космос, піднятись на льодовик і опинитись у перестрілці в Іраку? Жодних вигадок і спецефектів – тільки життя як воно є. Якщо любите гострі відчуття, сходіть на фільми Крістіана Фрая у рамках Днів швейцарської документалки.

«Я полюю за справжніми, неповторними моментами і при цьому з усіх сил стараюсь стати невидимкою», – так говорить про свою роботу Фрай. Критики носять цього «невидимку» на руках, а фестивальні нагороди Фрай збирає у промислових масштабах. В Будинку кіно покажуть три найвідоміші фільми швейцарця. Завтра, 15 листопада, о 18:30 буде «Військовий фотограф». Цей фільм зібрав 15 нагород, серед яких і «Оскар». Два роки режисер мандрував гарячими точками Близького Сходу з американським фотографом Джеймсом Начтвеєм. Про що мріє воєнкор, навіщо фотографують бруд і кров – про це і розкаже фільм.

У п’ятницю, 16 листопада, о 14:00 буде майстер-клас самого Фрая. Після нього покажуть два фільми. «Космічні туристи» розкаже про багатіїв, що викидають мільйони за подорож у космос – і тих, хто здає ракетні рештки на металобрухт, заробляючи на хліб. Для фільму Фрай слідкував за підготовкою першої космічної туристки і заодно підгледів цікавинки побуту робітників Байконуру.

Після цього покажуть «Велетенські статуї Будди». Це фільм-подорож. В Афганістані були два кам’яних Будди віком понад 1500 років. Їх вирубали в скелі, одну 38, іншу 53 метри заввишки. У 2001-му режим талібів знищив ці статуї - вони нібито порушували заборону ісламу на ідолопоклонництво. Вибухівка, ракети і танки перетворили двох Будд на купу каміння. Фрай шукав відповідь на питання: що розділяє і водночас єднає людей різних вір і культур.

Покази будуть у синій залі Будинку кіно, що на Саксаганського, 6. Вхід безкоштовний, а замовити місце можна за телефоном 281 61 30.

Теги: Фрай , швейцарське кіно , Київ