Небезпечні труби обіцяють міняти першими

Наталія Курило
21 грудня 2010р. 8:49

Всі труби, що несуть загрозу людям будуть замінені в першу чергу.

Про це "Свідомо" повідомив перший заступник голови міської адміністрації Олександр Мазурчак.

"Зараз проривають бітум-перелітні труби. Ці труби колись були прокладені на більше 100 кілометрах. Зараз труби ставляться попередньо ізольовані. І там в принципі прорива не може бути. Ми вже розрахували де вони є і вже в майбутньому році плануємо замінити їх там де може провалитися людина. Але заміна всіх труб планується за три роки", - наголосив він.

В понеділок померла вже друга людина, що стала жертвою прорваних тепломереж.

59-річний Володимир Удовиченко тиждень тому провалився в яму з окропом, яка утворилася через прорив теплотраси. Тоді він обпік 70% тіла.

В жовтні мешканка Оболонського району пенсіонерка Галина Чухліб впала в яму з окропом. Жінка отримавши 70 відсотків опіків тіла, померла у лікарні.

Зараз в лікарні перебуває співробітник "Київенерго" Олег Єрмак. Він постраждав під час ремонтних робіт на теплотрасі по вулиці Закревського, 19.

Фахівець по інженерним мережам товариства "СТЕК" Микола Романець вважає, що найбільше небезпечних мереж в центрі міста. Його компанія разом з "Укренергопром-2" аналізує стан системи теплопостачання Києва.

"Замінити їх реально, але це потрібно робити не шматочками, а класти цілі труби, попередньо ізольовані. Для цього потрібно переривати вулицю, так як це зараз робиться на Горького (вулиця Антоновича - "Свідомо")".

"Така робота передбачена в загальному плані заміни тепломереж. По календарним термінам я можу сказати пізніше, ми як раз це вирішуємо", - пояснив Романець.

Для фінансування заміни тепломереж мерія планує залучати інвесторів. Також в наступному році планують переписати договір-оренди з енергокомпанією "Київенерго", за яким вона буде зобов'язана вкладати кошти в ремонт.