Янукович за дерібан на біометричних паспортах

Олесь Лук'яненко
19 листопада 2012р. 20:19

Янукович за дерібан на біометричних паспортах

Президент ветував закон про біометричні паспорти з незначними поправками. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Президентом було запропоновано: виключити з переліку документів, оформлення яких  передбачається із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, останній пункт, де не вказана конкретна назва документів; внести зміни щодо права відмовитися від біометричних документів за релігійними переконаннями; дві пропозиції щодо видачі посвідчень моряка та ліквідувати розбіжності з бюджетним кодексом в прикінцевих положеннях.

Президент запропонував більш детальнішу процедуру відмови від біометричних документів за релігійними переконаннями та зміни, які стосуються видачі посвідчень моряка. «Ця ситуація показує, що президент проігнорував заклики громадськості, омбудсмена, Мін’юсту та профільного парламентського комітету. Мабуть, це спроба заспокоїти церкву, але вимоги релігійних організацій були набагато більшими, ніж просто можливість відмовитися від біометричних даних в документі», - повідомив «Свідомо» Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ. Ще одним важливим моментом пропозиція змінити новий Бюджетний кодекс, яка змінює надходження коштів за адміністративні послуги з центрального бюджету, до бюджету постачальників цих послуг. Ця зміна дуже вигідна Мінюсту, МВС, ДАЇ та сотням іншим державним установам, які отримутиватимуть у свій бюджет кошти.

Законом про введення біометричних паспортів, який Верховна Рада прийняла другого жовтня, передбачено створення централізованої бази даних зі всіма наявними даними про всіх мешканців України. Ця база даних буде доступна пов'язаній з депутатом-регіоналом Васильом Грицаком приватній установі  – консорціуму «ЄДАПС», яка на невизначений термін отримає державну монополію на виготовлення великої кількості документів. Ці обставини і обурили громадських активістів, які влаштовували акції протесту проти цього закону, проте президент це проігнорував у своїх пропозиціях. Фракція Партії регіонів вже повідомила про те, що завтра буде голосувати за цей закон з пропозиціями президента.

 

Теги: Грицак , біометричні паспорти , Янукович , Київ