Страшні картинки на цигарках блокує Колесніков

Маша Землянська
22 грудня 2010р. 11:51

Страшні картинки на цигарках блокує Колесніков

Уряд вже тричі не затверджував перелік страшних кольорових малюнків про наслідки куріння, які за півтора роки мають з'явитися на усіх пачках цигарок, через позицію Бориса Колеснікова, що нині віце-прем'єр та міністр інфраструктури .

Про це «Свідомо» розказало джерело, яке відвідує засідання Кабінету міністрів.

«Якби не ця людина, рішення давно вже було б ухвалене. А так, завдячуючи авторитету та особистим стосункам – він лобіює свої інтереси», - повідомило джерело.

У червні Верховна Рада зобов'язала уряд протягом трьох місяців затвердити список цих малюнків і піктограм. Минуло півроку, за цей час Кабмін тричі виносив на розгляд це питання, проте рішення так і не ухвалив. Першого разу проект повернули до Міністерства охорони здоров'я з вимогою вивчення світового досвіду. МОЗ світовий досвід вивчив і надав уряду. Другого і третього разу проект повертали на доопрацювання без жодних пояснень та вимог.

«Свідомо» дізналося, що на прийнятті переліку наполягав тільки Зіновій Митник – нині вже колишній міністр охорони здоров’я: «Але й він не дуже то й відстоював свою позицію. Справу треба брати до рук, особисто підходити до кожного міністра. Бо більшості з них на цей перелік байдуже».

Картинки-попередження про шкоду тютюну рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я. Вперше в 2001 році картинки запровадили у Канаді, згодом у Таїланді та Бразилії. Тепер такі картинки використовують у 39 країнах світу. І там вони вже довели свою ефективність, адже після їхнього запровадження рівень курців різко знизився. Наприклад, в Уругваї за рік після введення картинок на пачках курити стали на 7% менше уругвайців.

Підтримують цю ініціативу і самі українці. За даними проекту GATS, які торік провели масштабне опитування щодо куріння: за попереджувальні картинка проголосувало 72% українців, причому більше половини з них – курці.

До речі, 30 листопада Верховна Рада в першому читання ухвалила закон, що повністю має заборонити рекламу та спонсорство сигарет.