На свято прокурорів у них поменшало повноважень

Олесь Лук'яненко
1 грудня 2012р. 16:40

На свято прокурорів у них поменшало повноважень

Прокурорів позбавили можливості виносити протести. Нові зміни повноважень прокурорів вступили в силу с 1-го грудня, на їхнє свято  - день прокуратури.

Серед актів прокурорського реагування їм лишили тільки подання, яке не тягне за собою зупинку нормативно-правових актів, наприклад рішення місцевих рад, та не зобов’язують припиняти певну діяльність, стосовно якої воно винесено. Подання також не зобов`язує у здійсненні дій або безумовному усуненню порушень.

Також прокурорів позбавили можливості подавати заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у всіх справах, окрім кримінальних. Тепер зробити це можуть тільки Генпрокурор та його заступники, прокурори Києва та Севастополя, Криму та областей.

Права зменшились і в українців без посвідчення прокуратури. Тепер прокурори не проводимуть перевірку їхніх скарг, доки її не проведе відповідальний за неї орган чи установа. Прокурорську перевірку зможуть призначити тільки щодо злочинів, або якщо компетентний орган влади не прийме рішення у встановлені терміни. Представлятимуть інтереси в суді прокурори тільки недієздатних або обмежено дієздатних, неповнолітніх  та тих, хто зміг досягнути пенсійного віку, або ж громадян з фізичною неспроможністю. До цього список був невичерпним, потрібна була тільки поважна причина для представництва інтересів в суді прокуратурою.

Закон депутати прийняли 18-го вересня цього року, а через три дні його підписав Янукович. За офіційною версією, президент та парламентська більшість хотіли вберегти підприємців від зловживань та тиску з боку прокуратури. Але разом з тим, за словами представників «УДАРу», закон передбачає зведення до мінімуму прокурорського нагляду за законністю дій державних органів, а проблеми підприємців в цьому питанні не вирішує.

Фото obozrevatel.com

Теги: Київ , Україна , прокуратура