Щоб рятуватись від гепатиту хворим дають 9,7 грн

Маша Землянська
3 грудня 2012р. 12:52

Щоб рятуватись від гепатиту хворим дають 9,7 грн

Якщо ВІЛ-інфікований або хворий на СНІД пацієнт має супутнє захворювання, наприклад гепатит, отримує потрібні ліки за пільговим рецептом. Щоправда ціна таких препаратів не має перевищувати дев’ять гривень 70 копійок на рік.

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділяється.

 

Це офіційна відповідь ВІЛ-позитивній пацієнтці з гепатитом С від міського управління охорoни здоров’я в Єнакієво, Донецької області - яку дівчина передача Дорадчій раді спільнот доспуту до лікування в Україні.

З неофіційними даними лікарів, в Україні кожен 12-ий хворих на гепатит, адже ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів.

Теги: СНІД , гроші , гепатит , ліки , Київ