Як на Хмельницького комедію про кілограми знімали

Галина Танай
4 грудня 2012р. 23:58

Як на Хмельницького комедію про кілограми знімали

Шикарний офіс під скляним дахом у бізнес-центрі на Хмельницького. Перед очима - всі краєвиди Києва, і прямо під боком дзвонять дзвони Володимирського собору. “Оці ноги лізуть в кадр! Убрать! А ви, Віка, виїдіть з-за компа!”. Мила жіночка пробігає по офісу й зі швидкістю світла заклеює написи “LG” на  ноутбуках. “Плейбек! Камера! Почали!” - гукає в рацію тендітна дівчина з косичками. Це режисерка Марина Артеменко знімає короткометражку “Не менше 50 кг”.

Чергову сцену завершено - і гример Наталія вже тут як тут, наводить блиск на акторів масовки. Помічник режисера Женя Петрученко любовно готує секундомір і  “хлопушку” до наступного дубля. І якщо ви думаєте, що “хлопушка” - це просто красива деталь, яку люблять показувати у “кіно про кіно”, то сильно помиляєтесь: без неї на майданчику нікуди.

Помреж Женя та асистент Ярослава: заслужена хвилина відпочинку
Помреж Женя та асистент Ярослава: заслужена хвилина відпочинку

Щойно встромляю носа в кімнатку, де кілька чоловік з суперсерйозними обличчями вже монтують відзняте, як мене перехоплює асистент режисера. Ярослава влаштовує мені екскурсію по всіх закапелках майданчика. За десять хвилин я встигаю напитися кави і дізнатись, що другий оператор Іван - семиюрідний брат Брюса Вілліса, а виконавиця головної ролі Віка Кулик за час зйомок схудла до 42 кілограмів.


"Семиюрідний брат Брюса Вілліса", він же оператор Іван, вибудовує кадр

Тут з'являється і сама Віка, закутана у величезний рожевий шалик. Вона грала в театрі “Київ”, знімалася в рекламі та телешоу, але набагато більше її цікавить режисура. Зіграти в Артеменко Віка погодилася по дружбі, навіть не читаючи сценарій. Виявилось, що героїня просто списана з неї: маленька, худенька, вічно поспішає і кудись запізнюється.

Віка VS ліфт: хто кого?
Віка VS ліфт: хто кого?

Тут до нас підходить сама режисерка. Повертаюсь, і зявляється стійке дежа-вю: переді мною дві Марини. “Оксана”, - зі сміхом представляється та, що зліва. Це сестра-близнючка Марини. На знімальному майданчику вони нерозлучні. Поки оператори готуються до наступної сцени, дівчата розповідають мені про фільм.

Зліва - Марина, зправа - Оксана. Розрізняти починаю аж під кінець дня.
Зліва - Марина, зправа - Оксана. Розрізняти починаю аж під кінець дня.


“Не менше 50 кг” - це комедія про дівчину, яку через її мініатюрність не підіймає офісний ліфт. І героїня, яка й без того вічно спізнюється, мусить шукати допомоги або тягати за собою то купу течок, то вазон із квітами, щоб ліфт милостиво довіз її до офіса. Як каже Марина, ідею їй подав однокурсник. Артеменко написала сценарій, але ставилась до нього дуже скептично. Коли він виграв фест “Золоті двері”, Марина була щонайменше здивована. Ще більше здивувалась, коли сценарій виграв фінансування Держкіно. А потім їй запропонував співпрацю продюсер альманаху “Україно, ґудбай!” Ігор Савиченко. Потім у неї погодилися зніматись Ірина Рождественська та Валерій Астахов. “Я остаточно повірила у свій фільм, аж коли ним почало цікавитися стільки класних людей, якими я захоплююсь!” - сміється Марина. Фільм покажуть на початку 2013. Ігор Савиченко вирішив включити його в альманах - так короткометражкам простіше потрапити у прокат.

Режисерка Марина Артеменко керує процесом
Режисерка Марина Артеменко керує процесом

Марину та Оксану Артеменко знають за фільмом “Тимка”. У жовтні ця короткометражка про безпритульного хлопчика представляла Україну на  “Золотому гепарді” в Ташкенті.

Теги: Київ , Кіно , Артеменко , Савиченко , Не менше 50 кг