Фільм про чесних безхатьків виграв на "Кіномедіа"

Галина Танай
6 грудня 2012р. 22:25

Фільм про чесних безхатьків виграв на "Кіномедіа"

Уявляєте собі глянцевий журнал про бездомних? Уявляєте бомжа, який заробляє шматок хліба розповсюдженням цього журналу? Це не фантазія, таке є у Львові. Спецкор "Телекритики" Богдан Кутепов зняв про це фільм "Просто неба" - і виграв у номінації "Документальне кіно" на фестивалі "Кіномедіа".

Немає приємнішого звуку, ніж хруст зламаних стереотипів. Бомж - це обов'язково пияк і злочинець, що краде метал? Львів'яни вирішили боротися з таким баченням. Громадська організація “Оселя” заснувала журнал "Просто неба" - мистецький ляпас добропорядним громадянам. Над часописом безкоштовно працюють митці: Юрій Андрухович, Іздрик, Грицько Семенчук. Купити його можна за чотири гривні і винятково на вулиці. А безхатченки мають чесний заробіток - вони розповсюджують журнал по місту. З цього проекту і виріс фільм Богдана Кутепова. Режисер зняв документалку про безхатченка Володю, в якого немає даху над головою, зате є гідність і бажання жити чесно.

"Кіномедіа" - фестиваль, що показує роботу журналістів і всіх, хто працює в медіа. Незмінне гасло фесту - «Роздягни медіа в кіно!». Гран-прі цього року виграла Анастасія Гавінська зі стрічкою "Deadline". Її фільм - про жорстокість і гонитву за рейтингами на телеканалах.

 

Теги: Київ , Кіномедіа , Кутепов , Просто неба