Приєднуйтесь до листа кіношників Януковичу

Галина Танай
7 грудня 2012р. 0:02

Приєднуйтесь до листа кіношників Януковичу

У мережі закликають долучитися до листа українських кіношників Януковичу. Митці просять дати їм обіцяні кошти і не змушувати режисерів знімати на державних кіностудіях. Повний текст листа  тут.

Серед кіношників петицію підписали директор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі, продюсер альманаху "Україно, ґудбай" Ігор Савиченко та режисери Олесь Санін і Володимир Тихий. Вони обурені: цього року на виробництво і розповсюдження фільмів їм мали виділити 163, 7 мільйонів гривень з бюджету. Але станом на 26 листопада профінансували лише 65, 2 мільйонів - це в два з половиною рази менше обіцяного. Також кіношники протестують проти того, щоб усі фільми, які фінансуються з бюджету, знімали на державних кіностудіях. Як заявив голова Української кіноасоціації Денис Ржавський, техніка на цих студіях давно застаріла, і режисери будуть змушені знімати гірше, ніж можуть. Крім того, в Європі взагалі немає поняття «державна кіностудія», тож знайти там партнерів для спільного виробництва стане майже неможливо. А запустити фільм у зарубіжний прокат - і поготів. Гроші ж, виділені кіношникам із бюджету, підуть не на зйомки фільмів, а на потреби самих студій. А це - ідеальні умови для відмивання коштів. 

Ідею знімати "бюджетні" фільми винятково на державних кіностудіях подав міністр культури Михайло Кулиняк. Це нібито має відродити національний кінематограф. Цю думку Кулиняк озвучив ще 22 жовтня, на пленумі Спілки кінематографістів. Після цього кіношники розділились на два табори. Представники документальної студії «Укркінохроніка» ініціативу Кулиняка підтримали. Аргументували тим, що зараз знімають переважно на приватних студіях, і це кіно - фестивальне або комерційне, недоступне глядачу. Більшість же Спілки заявила, що зйомки винятково на державних студіях "доб'ють український кінематограф".

Теги: Київ , Кіно , Кулиняк , відкритий лист