Табачник створив "суд" для ректорів

Максим Опанасенко
24 грудня 2010р. 14:01

Міністр освіти Дмитро Табачник підписав наказ про створення експертної кадрової комісії, котра слідкуватиме за роботою ректорів.

Комісія запрошуватиме ректорів на розмову, заслуховуватиме їхні звіти про зроблену роботу. Потім – подаватиме рекомендації міністру – залишати ректора на посаді чи ні.

Згідно наказу, якщо у комісії виникнуть сумніви щодо слів ректора, то вони можуть в будь-який час відправити у його виш перевірку. Якщо ректор, на думку комісії, чимось «завинив», то комісія може попросити міністра притягнути його до відповідальності. Відтак, тепер міністру, щоб замінити ректора, не доведеться чекати закінчення строку його контракту з міністерством - буде досить вироку новоствореної комісії.

До комісії увійшли 12 міністерських чиновників. Її очолив заступник Табачник Євген Суліма, який цього року двічі опинявся у епіцентрі гучних скандалів. У червні він, за словами екс-ректора Вінницького політеху Борис Мокін, вимагав від нього 59 тисяч гривень хабара за сприяння на виборах ректора. Мокін відмовився і оприлюднив цю інформацію. В результаті – втратив посаду. Також Суліма причетний до скандалу у Донецькому національному університеті. Після того, як вибори ректора програв протеже Табачника Петро Єгоров, Суліма погрожував викладачам кримінальними справами і вичитував їх за «неправильний вибір».

До цього, міністр освіти Дмитро Табачник змінював ректорів "під себе" самостійно.

Протягом липня-вересня свої ректорські місця втратили Анатолій Українець з Університету харчових технологій. З ним в травні був підписаний новий контракт. Крісло Українця обійняв Владислав Панін. Він був деканом механіко-енергетичного факультету столичного авіаційного університету. Вакантне місце ректора Академії водного транспорту зайняв Сергій Іванов - колишній проректор того ж таки авіаційного університету. Обидва - колеги депутата від Партії регіонів і першого проректора Авіаційного університету Максима Луцького.

1 вересня сплив термін контракту ректора Юрія Мигалини з Мукачівського університету. Цей ректор з першого дня призначення Табачника підтримував усі дії міністра, навіть писав статті про доцільність 11-річки у школах та неефективність зовнішнього тестування. Міністр залишив його в кріслі ректора.

Два тижні тому президент Могилянської академії Сергій Квіт звернувся до президента, прем'єр-міністр і голови Верховної Ради.У зверненні Квіт осуджує курс міністра освіти Дмитра Табачника і каже про деградацію української освіти і науки.

Приводом до звернення стала заборона Міністерства освіти вимагати Могилянці від абітурієнтів результатів тесту з англійської мови при вступі і готувати в академії докторів філософії. Перша норма була дозволена три роки поспіль. В Умовах вступу на наступний рік МОН прибрав її, уніфікувавши правила для всіх університетів. Готувати ж докторів філософії, як це робить академія з 2006-го року, за посненням Міносвіти, Могилянка не може, бо ніхто в країні цього не робити і немає ще закону про присудження звання доктора філософії.

Про причини цього конфлікту читайте тут.