Театр "Дах" тріумфує в Парижі

Галина Танай
11 грудня 2012р. 18:21

Театр "Дах" тріумфує в Парижі

Добігають кінця французькі гастролі театру "Дах": у п'ятницю, 14 грудня, актори відіграють останню виставу "Вій – король землі" в театрі Де ля Віль. Поїздка в Париж стала справжнім успіхом – усі спектаклі "Даху" ідуть при повних залах, а театральні критики не шкодують захоплених відгуків і витончених рецензій.

Жан-Поль Тібодо, театральний хронікер видання Le Nouvel Observateur, назвав виставу «Король Лір. Пролог" «фантастичним  язичницьким ритуалом». І дуже жалкував, що спектакль показують тільки чотири рази. Дідьє Безак, дирижер знаменитого Театру де ля Коммун в Абервілі, описав виставу українців як "чаклунський танець життя і смерті". Більше того, зауважив, що "Дах" може стати справжнім брендом Східної Європи. А от думки глядачів розділилися: від цілковитого захоплення до "багато шуму з нічого", як написала театральний блоггер Бріджит Реме. Але всі відзначають музику від "ДахиБрахи": такої екзотики, як український етно-хаос, французи ще не чули.

"Дах" поїхав на гастролі в рамках проекту «Україна в гостях у Франції». З 28 листопада по 7 грудня грали виставу «Король Лір» у театрі Silvia-Monfort. А з 10 по 14 грудня «Дах» показує «Вій. Король землі» у Театрі де ля Віль. Це один з найпрестижніших театрів Франції – у ньому грала знаменита акторка Сара Бернар. В суботу, 15 грудня, "Дах" повернеться в Україну й особисто поділиться враженнями від Парижу.

Теги: Київ , Париж , "Дах" , Троїцький