Працівниця архіву знайшла картки Стуса

Максим Опанасенко
11 грудня 2012р. 18:33

Працівниця архіву знайшла картки Стуса

Начальник відділу довідкового апарату і обліку документів Центрального історичного архіву Києва Анна Путова знайшла архівні картки, заповнені письменником Василем Стусом.

"У 1966 році в моєму відділі працював Василь Стус. Норма каталогізації тоді зашкалювала, тому карток він набив вище стріхи. Вони залишилися у нашому каталозі. Так само, як картки інших людей, чиї імена часом стали відомими. Але Стус з них - єдиний всесвітньо відомий" - пише Анна в своєму Фейсбуці.

Путова пише, що користувачам не дозволено фотографувати. Рука на фото - її:)
Путова пише, що користувачам не дозволено фотографувати. Рука на фото - її:)

Василь Стус працював в архіві після сміливої акції дисидентів у вересні 1965-го на прем'єрі фільму Параджанова "Тіні забутих предків". Тоді він разом з Іваном Дзюбою, В'ячеславом Чорноволом і Юрієм Бадзьом закликав партійників засудити арешти української інтелігенції. Стуса відрахували з аспірантури і він подався на роботу в Центральний архів - заробляти на життя. Працював там, а ще на шахті, залізниці, на будівництві, в котельні і в метро до 66-го, коли став інженером бюро Міністерства промисловості будматеріалів УРСР. У 1972-му Стуса було арештовано за критику режиму. Другий арешт прийшовся на 1980-й. Тоді Стус відмовився від призначеного йому адвоката, котрим був Віктор Медведчук. Помер Стус в ніч з 3 на 4 вересня 85-го у в'язниці. Офіційна версія - переохолодження. Багато правозахисників заявили тоді про вбивство поета.


Теги: Стус , Київ