Депутати тепер мають голосувати особисто

Олесь Лук'яненко
11 грудня 2012р. 20:50

Віктор Янукович підписав закон, який вимагає запровадження електронної системи, яка б унеможливила поширену зараз практику голосування чужими картками. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Закон запропонував  регіонал Володимир Макеєнко. Закон зі схожею ідеєю від опозиції, який покладав відповідальність за «піаністів» на спікера Ради, не набрав голосів. Натомість в законі Макеєнка ще є норма про заборону блокувати трибуну, але опозиційні депутати заявляли, що при необхідності все одно її блокуватимуть.

6-го грудня за закон проголосували 338 карток зі всіх сил нинішнього парламента - фракція Партія регіонів, БЮТ, НУ-НС, Народна партія, група Реформи заради майбутнього та позафракційні. При голосуванні було видно, що частина депутатів робила це чужими картками. Особисте голосування ускладнює створення більшості в Раді для Партії регіонів, оскільки багато її членів, зокрема, Рінат Ахметов, до парламенту не ходять, а їхніми картками однопартійці під "диригуванням" Михайла Чечетова голосують за них.

 

Теги: Київ , Кнопкодавство , Рада , Янукович