Вночі на Десятинці горіла капличка

Оксана Піддубна
15 грудня 2012р. 14:37

У ніч з п'ятниці на суботу підпалили каплицю, встановлену на території Національного історичного музею,поряд з рештками фундаменту Десятинної церкви. Про це повідомляє активіст руху "Збережи старий Київ"  Ігор Луценко у своєму блозі.

Споруда отримала значні ушкодження, а всередині пахне горілим. "За словами представників релігійної громади, це між третьою та четвертою годинами ночі невідомий розбив вікно і кинув туди якийсь палаючий предмет, який вони ідентифікували як "недопалок сірника" (?!). Обличчя нападника було нібито зафіксовано інфрачервоними камерами, котрими обладнано периметр споруди. Зараз на місці працює міліція, представники релігійної громади виносять обгорілі речі.", - стверджує Ігор.

Також він висловлює сумніви з приводу достовірності слів громади. Адже каплицю постійно охороняє четверо вартових, а всередині величезна кількість відеокамер. І при цьому споруда не мала протипожежної сигналізації.

"Нагадаю, "капличку" було встановлено у 2007 році, без жодних дозвільних документів. Її хазяї декларують мету відбудову Десятинної церкви під егідою Московського патріархату, хоча офіційно патріарх Кіріл не підтримує цю ціль", - додає активіст.

 

 

 

Теги: Десятинна церква , Національний музей , пожежа , каплиця , підпал