Кабмін дав ще грошей на «свою» лікарню у Феофанії

Маша Землянська
27 грудня 2010р. 10:32

Елітна лікарня «Феофанія», де лікуються чиновники, знову отримала понад 43 мільйони гривень. В постанові Кабінету Міністрів пояснюється – гроші дають на завершення Всеукраїнського центру радіохірургії при лікарні.

Відтак, запланована сума витрат на будівництво центру радіохірургії, в якому обіцяли вже цього року діагностувати та лікувати рак, збільшується втретє. Причому усі ці гроші, а сьогодні це вже 375 мільйонів гривень, проходять через приватне акціонерне товариство «Ганза», яка власне і розробляло проект будівництва Центру.

Торік компанія «Ганза» - була посередником, через який Міністерство охорони здоров’я закуповувало єдиний ефективний препарат проти свинячого грипу «Таміфлю». «Свідомо» дізналося, що «Ганза» продавала МОЗу ліки за завищеною в кілька разів ціною. До того ж засновник компанії - Петро Багрій – бізнес-партнера по кількох фірмах колишнього члена тендерного комітету МОЗ Юрія Константинова.

Що ж стосується самого Центру, то три місяці тому аналогічний відкрили у центральній міській онкологічній лікарні. Щоправда він і досі не працює через брак фармпрепарату, без якого не може ані лікувати хворих, ані проводити діагностику. Обіцяють, що фармпрепарат з’явиться після свят. Тоді ж Центр прийме і перших пацієнтів.

Самі ж лікарі не у захваті від подібних центрів, яких прем’єр Микола Азаров до кінця 2011 року Україні обіцяє з десяток. Нарікають і на їхню вартість, та на нездатність українських фахівців їх обслуговувати. Навіть у розвинутих країнах, таких як США, Британія та Франція, такі центри використовуються виключно з наукової точки зору. Адже дороге не тільки саме їхнє будівництво, але й утримання. Так, Центр обійшовся державі у 395 мільйонів гривень. Щоб він повноцінно працював щороку йому потрібні ще 47 мільйонів.