Активісти захистили Гостиний двір від штурму

Олесь Лук'яненко
18 грудня 2012р. 8:08

Активісти захистили Гостиний двір від штурму

Активісти захистили Гостинний двір від штурму забудовників, які ввечері 17-го грудня намагалися штурмом взяти пам’ятку архітектури.

Зловмисників було близько 20-ти осіб. Керував будівельниками та захопленням Дмитро Ярич – директор фірми «Укрреставрація». Вони намагались заварити усі входи, щоб активісти не змогли потрапити в середину. На один зі входів їм все ж таки вдалося приварити решітку, а на інші не встигли – світло камер налякало. Весь цей час була присутня міліція, яка фактично представляла інтереси забудовників. За словами Ігоря Луценка, коли рейдери та міліція зникли, невідомі патріоти відірвали решітку з дверей.

Навесні Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Уккреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом з нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на культурний сквот. Вони протягом шести місяців проводили тут лекції, мистецькі покази, майстер-класи. Періодично відбивалися від намірів забудовника прорватися на територію. У листопаді "Укрреставрація" зуміла зайти в Гостинний і провести загальні збори акціонерів.

З ранку близько 60 будівельників намагаються вигнати активістів з Гостинного двору та заблокувати арки сміттям.

Фото з фейсбуку Ігоря Луценка

 

Теги: Київ , Гостинний двір , активісти