Гостинний двір демонтують зсередини

Максим Опанасенко
18 грудня 2012р. 15:46

Гостинний двір демонтують зсередини

Кілька десятків чоловіків збирають сміття з галерей Гостинного двору і мішками блокують входи до них. Паралельно робітники на першому поверсі Гостинного, зі сторони Могилянки, розбирають стіни. Про це "Свідомо" повідомила києвознавець і активістка Владислава Осьмак.

"Фактично, вони просто проводять демонтаж споруди. А враховуючи, що найвірогідніше ніхто з них не знає, де яка стіна, будівля може просто обвалитися" - каже Осьмак. За її словами, вхід до Гостинного, котрий робітники вранці блокували мішками зі сміттям, зараз охороняють невідомі чоловіки на чолі з директором "Укрреставрації" Дмитром Яричем. 

Увечері, 17-го грудня, кілька десятків людей почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдалося відстояти захоплення Гостинного, але зранку будівельники повернулися. Навесні Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Уккреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на культурний сквот. Вони протягом шести місяців проводили тут лекції, мистецькі покази, майстер-класи. Періодично відбивалися від намірів забудовника прорватися на територію. У листопаді "Укрреставрація" зуміла зайти в Гостиний і провести загальні збори акціонерів.

Теги: Київ , Гостинний двір