Захищати Гостинний прийшли тридцять киян

Олесь Лук'яненко
19 грудня 2012р. 12:55

Захищати Гостинний прийшли тридцять киян

На заклик повернути Гостинний двір, який вночі штурмом узяли найняті забудовником приватні охоронці, зібралися три десятки киян.

Вони обговорюють деталі штурму біля забарикадованого входу до Гостинного двору, де засіли кілька десятків найманців забудовника. На заблоковані ворота активісти прикріпили плакат «Покращення». Десяток міліціонерів спостерігає за маленьким мітингом та заперечує закиди народних депутатів Віктора Чумака та Олеся Донія, які розпитують їх про бездіяльність під час штурму. За словами очевидців штурму, охоронці їх били та намагалися перевернути їхні машини, після чого захисники закликали киян зібратися о 12:00 під Гостинним двором.

Увечері, 17-го грудня, кілька десятків людей почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищають це місце від забудови, вдалося відстояти захоплення Гостинного, але зранку будівельники повернулися. Навесні Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Уккреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на культурний сквот. Вони протягом шести місяців проводили тут лекції, мистецькі покази, майстер-класи. Періодично відбивалися від намірів забудовника прорватися на територію. У листопаді "Укрреставрація" зуміла зайти в Гостиний і провести загальні збори акціонерів.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , покращення , мітинг , активісти