В кінотеатрах - "Остання іскра життя"

Галина Танай
20 грудня 2012р. 12:31

В кінотеатрах - "Остання іскра життя"

Величезний римський амфітеатр. Безробітний лузер-піарник лежить у ямі, і в голові його - металевий кілок. І, користуючись присутністю журналістів, він перетворює своє балансування між життям і смертю на тоталізатор - бо ніхто не знає, як врятувати нещасного.  Вижити чи поплатитись життям заради грошей? У кінотеатрах прем'єра "Останньої іскри життя" - фільму, що добирався до України більше року.

Іспанець Алекс де ла Іглесіа, якого знають за фільмом "Сумна балада для труби" відірвався на повну.  Режисер пограв із Біблією, влаштував криваве шоу в Музеї античної історії, а на головну роль у своїй драмі запросив знаменитого іспанського коміка Хосе Морту. Невдаха-піарник тут схожий на розіп'ятого Христа, його дружина (яку грає красуня Сальма Хайєк) - на Марію Магдалену. "Остання іскра життя" - це пронизлива трагікомедія, і півтори години просто не знаєш: плакати чи сміятися. "Людина опиняється в ситуації, коли помре, якщо її спробують звільнити. Я відчув, що просто мушу розказати цю історію,  бо вона про всіх нас: ми все життя зависаємо на самісьнікім краю смерті", - так пояснив свій задум сам режисер. 
Сальма Хайєк: прекрасна в будь-якій компанії

Цікаво, що це мало не єдиний фільм де ла Іглесіа, сценарій до якого він писав не сам. Режисер випадково натрапив на історію Ренді Фельдмана - сценариста, який взагалі-то пише суперпопсові сценарії для Сталоне і Ван Дамма. Напевно, це і пояснює секрет перетворення "Останньої іскри життя" з артхаусу на доступне, але дуже якісне кіно.

Теги: Кіно , Остання іскра життя , Київ