Охлобистін просить грошей в українців

Галина Танай
26 грудня 2012р. 12:40

Охлобистін просить грошей в українців

Зірка "Інтернів" та продюсер Іван Охлобистін представив у Держкіно свій проект "Вузькоколійка". Це фантасмагорична історія про те, як чиновник їде в Сибір - простежити, наскільки ефективно там рубають ліс. Охлобистін скромно назвав "Вузькоколійку" найкращим сценарієм у своєму житті, говорив про високе мистецтво, дружбу народів і палке бажання зробити це кіно українським. Ще б пак - за це Держкіно має покрити 25% витрат росіян на фільм.

Ідею фільму Охлобистін виношував з 2005 року. Як каже сам сценарист, розраховує не так на прибутки, як на перемоги на кінофестах. "Треба втикнути по самі гланди всім фестивалям!" - розпалявся Охлобистін. І розказував, що Сибір буде знімати на метро Лісова, а на майданчику забезпечить роботою половину Києва. Якщо Держкіно дасть росіянам гроші, фільм знімуть у копродукції - тобто це буде спільна російсько-українська картина. Але, судячи з усього, з наших кіношників над фільмом працюватиме хіба що співоператор Володимир Галицький. Правда, Охлобистін тут же сказав, що головного оператора, Владислава Опельянца, можна поміняти на українця. Чого ж не зробиш заради грошей. Поки присутні обговорюли фільм, Охлобистін перебирав чотки - певно, згадав недавнє священницьке минуле і молився за бюджет "Вузькоколійки".

Дадуть Охлобистіну гроші чи ні, дізнаємося вже у новому році. Наразі "Вузькоколійка" вже пройшла другий етап четвертого конкурсу проектів Держкіно.

Теги: Охлобистін , Держкіно , Київ