Врятовано шкільну програму зі Світової літератури

Максим Опанасенко
28 грудня 2012р. 16:39

Врятовано шкільну програму зі Світової літератури

У березні 2012 року Міністерство освіти і науки під керівництвом Дмитра Табачника викинуло з програми "Світової літератури" для школярів 5-9 класів ряд класичних творів - "Божественну комедію", "Фауста", "Мауглі" і "Айвенго". Натомість додало сучасних - "Гаррі Поттера", "Кися" і "Баладу про прокурений вагон". 

За тиждень після цього проста вчителька літератури київського технічного ліцею Ірина Мегедь повстала проти цього рішення. Жінка створила групу у Фейсбуці, де почала збирати однодумців, і складати скарги на нову програму. В групу набралося менше сотні людей, вчителів, що зголосилися щось робити набралося семеро. Після надісланої в Міносвіти скарги, на ініціативних вчителів почалося полювання - з боку районних управлінь освіти і директорів шкіл. Тоді Мегедь почала писати звернення до медіа - з проханням дати справі розголос.

Після інтерв'ю у "Свідомо" - в квітні 2012-го - історія сміливої вчительки потрапила в усі медіа, включаючи телебачення. Вже в травні Міносвіти оголосило - програму переробимо.  У серпні Міносвіти «Гаррі Поттера» і «Хроніки Нарнії» перекинуло "для додаткового", а не основного читання, «Баладу про прокурений вагон» і «Кись» з програми викинули взагалі. Повернули «Айвенго» і «Маленького принца». «Фауста» і «Божественну комедію» «перекинули» на 10-11 клас. "Тараса Бульбу" перекинули на уроки української літератури для 9 класів, "Мауглі" вирішили не вивчати на основних уроках - лише для додаткового читання.

Для "Свідомо" ця історія показала, наскільки одна людина, та ще й настільки залежна від влади як вчитель від Міністерства освіти, може змінити все.

Теги: Київ , Мегедь