Розкрито і "закрито" фінансову схему Міносвіти

Максим Опанасенко
28 грудня 2012р. 16:54

Розкрито і "закрито" фінансову схему Міносвіти

У жовтні 2011-го Міністерство освіти під керівництвом Дмитра Табачника вигадало чергову схема заробітку для приватного бізнесу на освіті.

За міністерськими вимогами, кожен аспірант, котрий планує захистити кандидатську, має обов'язково подати оголошення про свій захист в друковане видання. Раніше ним був "Бюлетень ВАК України". За одне оголошення молоді науковці мали заплатити 60 гривень. У жовтні 2011-го Міносвіти заснувало нове видання - "Атестаційний вісник" і наказало друкувати оголошення в ньому вже за щонайменше 230 гривень. Нам вдалося довести, що схема фінансує приватну компанію ТОВ "Атестаціний вісник", а не державний бюджет. За даними Інформаційно-ресурсного центру, ТОВ належало Коломійцю Павлу Леонідовичу. Зареєстровано ТОВ у Шевченківському районі Києва. До цього, з вересня 2011-го, керівником був Бекетов Едуард Олексійович.

Розкрити схему нам вдалося разом з небайдужими активістами Олексієм Болдирєвим і Віталієм Косачем.

Скільки приносила схема

Ми спробували порахувати, скільки заробляє ТОВ за сприяння Міносвіти. У жовтні 2012 року в «Атестаційному віснику» вийшло 613 оголошень про захист кандидатських робіт. Навіть якщо вважати, що всі вони були придбані за мінімальною ціною, яка встановлена у 230 гривень за оголошення, то за один випуск ТОВ отримало 140 990 гривень. Вісник виходив щомісяця. Відповідно, за рік приватне підприємство мало шанс отримати 1 691 880 аспірантських гривень.

Що вдалося зробити

За кілька тижнів після виходу розслідування - у грудні 2012-го - Міносвіти наказало - відібрати у "Атестаційного вісника" звання "єдиного офіційного". Друкувати оголошення тимчасово вирішили у офіційній газеті "Освіта Україна". Ціна менша - 210 гривень. Реквізити - офіційні і справді належать Державному видавництву "Педагогічна преса". Проте науковці незадоволені. Кажуть - добиватимуться відміни архаїчного правила про обов'язковий друк оголошень.

 

Теги: Київ , Атестаційний вісник