Повністю заборонено куріння в кафе та ресторанах

Маша Землянська
30 грудня 2012р. 15:37

Повністю заборонено куріння в кафе та ресторанах

З 2009 року "Свідомо" висвітлювало зусилля Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну", Центру громадянського представництва "Життя", проекту "Київ вільний від тютюнового диму", завідувача відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтина Красовського та борців з курінням-парламентарів Лесі Оробець та Юрія Мірошниченка. Вони лобіювали появу на пачках реалістичних малюнків наслідків, повну заборону реклами сигарет і паління в кафе та ресторанах. Це найперші заходи, які давно прийняли розвинені країни, щоб вберегти людей від шкідливих звичок.

Активісти цих організацій провели десятки видовищних акцій під стінами Верховної ради, уряду та Адміністрації президента. Переговори з десятками парламентарів та посадовців. Залучили до пропаганди антитютюнових ідей зірок шоу-бізнесу та спорту. Разом у 2011-му році ми започаткували антипремію "Золота коса" для політиків, які допомагають тютюновим компаніям. 

З ким боролися, щоб перемогти 

У 2010-2011-му роках Кабінет міністрів 18 місяців не міг визначитися зі списком кольорових малюнків, які б мали з’явитися на усіх пачках цигарок. «Свідомо» розслідувало, як рішення блокував тодішній віце-прем'єр та міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Так само ми викрили ключових захисників тютюнового бізнесу в парламенті: Тараса Чорновола, Олену Бондаренко та Олену Кондратюк.

Висвітлення акцій телебаченням та пресою, участь зірок та зростаюча кількість некурців змусила владу поступитися. З вересня 2012-го повністю заборонена реклама, з жовтня - пачки сигарет "прикрасили" страшні малюнки, з грудня - в усіх кафе, барах та ресторанах не можна курити.

Разом з партнерами "Свідомо" продовжує слідкувати за зусиллями тютюнового бізнесу і його "друзів" у владі. Зокрема, як блокується підвищення акцизів на тютюн.