Обмежено рекламу ліків

Маша Землянська
30 грудня 2012р. 15:43

Обмежено рекламу ліків

До грудня 2012-го року в Україні будь-які ліки могли вільно рекламувалися чи то з екранів телевізору, чи то сторінок газет та журналів. Для більшості розвинутих країн така практика - неприпустима. Звичайна людина не може встановити собі діагноз і тим більше призначити ліки. В Україні, на жаль, так і стається в більшості випадків. За оцінкоюВсесвітньої організації охорони здоров'я, 58% ліків, які купували українці в 2011-му році - їм були не потрібні. В багатьох випадках - шкідливі. Наприклад, за оцінкою Київського гепатоцентру при інституті Богомольця, у кожного третього пацієнтапечінку зруйнувала не інфекція, а вживання парацетамолу.

З 2010-го по 2012-ий «Свідомо» видало серію матеріалів "Про що мовчить реклама ліків". В десятках провідних місцевих газет вийшли наші розслідування про небезпеки прийому ліків, які найбільше рекламувалися по ТБ.

Що вдалося

З грудня 2012-го року Міністерство охорони здоров'янаказом міністра Раїси Богатирьової обмежило рекламу 327 лікарських препаратів.

Зокрема, рекламувати тепер не можна "Валокордин" та "Солпадеїн", які містять наркотичні засоби. "Прегнавіт", який застосовується виключно для лікування жінок у період вагітності та годування. "Ібунорм Бебі", "Анаферон дитячий", "Андріанол дитячий", якими лікують дітей. "Піколакс", "Кришини кора", "Сини листя", які викликають звикання. "Гепатофіт", "Імпаза", "Мірамістин", "Ретинолу ацетат", "Кальцію глюконат", "Рудуктан", "Олія насіння гарбуза", "Просталад", "Трібестан", "Тентекс форте", "Йоддицерин", через те, що призначають їх для лікування хвороб, які потребують спеціально призначеного лікування.

Втім, далі дозволені рекламні ролики багатьох препаратів, які небезпечні чи дія яких, навпаки, не доведена. Наприклад, шкідливий для печінки через парацетамол "Колдрекс" продовжує агітувати боротися з симптомами, а не причинами застуди. Або непотрібний для шлунку"Мезим" - пропагувати переїдання.

Фото з сайту Время