До кінця дня можуть затримати ще інших майданівців

Олександра Веснич
29 грудня 2010р. 16:21

До кінця дня міліція може затримати ще інших підозрюваних по справі пошкодження плитки на Майдані Незалежності під час протестів підприємців.

Про це "Свідомо" повідомив прес-секретар київської міліції Володимир Поліщук.

За його словами, інформація про утримання під вартою трьох активістів підприємницького Майдану не відповідає дійсності, підозрюваних поки всього двоє.

Запобіжний захід утримання під вартою Голосіївський районний суд обрав лише одному активісту - Ігорю Гаркавенку.

Йому пред'явлені звинувачення за частиною 2 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна з тяжкими наслідками) та за статтею 293 (групове порушення громадського порядку). Перше - це пошкодження плитки при встановленні наметів, друге - перекриття руху на Хрещатику.

Йому загрожує від штрафу 850 гривень до 10 років позбавлення волі.


Ігор Гаркавенко - громадський діяч зі стажем, лідер руху, що виступає за "воссоединение русских великороссов и украинцев-малороссов". Раніше судимий, провів 9 років за гратами за підпал організацій "Просвіти" та УНСО в Харкові у 1996 році.

"Он организатор ряда пророссийских и антинатовских акций, поспособствовавших победе Януковича и ПР. Теперь в благодарность за это ему светит 3 года", - пишуть в блогах його побратими і спростовують версію щодо його участі в організації Майдану. За їх словами, Ігор має протилежні майданівським погляди і приходив для того, щоб поспілкуватись з людьми і написати статтю.

Другий підозрюваний - Олександр Мандич. Його затримали 25 грудня і за постановою слідчого три доби тримали в ізоляторі тимчасового тримання. Шевченківський суд відмовив слідчому в обранні запобіжного заходу щодо Мандича утримання під вартою і його відпустили під пидписку про невиїзд.

Але прокуратура зараз оскаржує рішення суду в апеляції.

Що стосується двох інших активістів, про затримання яких повідомлялося вранці, то, за словами Поліщука, ні Заплаткін, ні Грузинов не є підозрюваними і щодо них не обрано поки що ніяких запобіжних заходів. Вони поки що можуть бути просто свідками.

Слідство зараз активно викликає свідків на допит, проводиться додаткова експертиза міністерством юстиції щодо суми збитку за плитку, яку визначила Київська адміністрація - 212 тисяч гривень. Перевіряють, чи відповідає вона дійсності.


"Це не політичні репресії, це розслідування злочину. А щодо підозрюваних, то вони зовсім не є підприємцями. Дивно, що вони знаходились на Майдані. Один відсидів 9 років, інший зараз відбуває покарання умовно", - прокоментував Поліщук.

"Ці люди не тримали жодного кілка і жодного намету. Якщо Мандич нам ще відомий, він пару раз ночував у містечку, то інших трьох ми знаємо хіба що візуально. Вони аж ніяк не є організаторами", - вважає лідер Всеукраїнського центру сприяння підприємницької діяльності Олександр Данилюк.

З 22 листопада підприємці розпочали акції протесту по всій країні проти ухваленого Радою Податкового кодексу, який мав суттєво обмежити право групи підприємців використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок. Він також підвищував єдиний податок, що зараз не перевищує 200 гривень.

У вівторок, 30 листопада, президент Віктор Янукович ветував кодекс і вніс до нього ряд правок.

2 грудня Рада проголосувала за закон про Податковий кодекс з поправками президента. В ньому зберігається єдиний податок для підприємців в розмірі 200 гривень і знімається обмеження на перелік професій, які можуть працювати за цією спрощеною системою.

3 грудня наметове містечко підприємців, що мітингують на Майдані Незалежності проти Податкового кодексу, вночі розігнала міліція.