Побитий в ІТТ майданівець: казали - сядуть усі

Олександра Веснич
29 грудня 2010р. 16:55

Побитий в ІТТ майданівець: казали - сядуть усі

Активіст податкового Майдану Олександр Мандич, який провів в ізоляторі тимчасового тримання три доби, а потім був випущений під підписку про невиїзд, дав інтерв'ю "Свідомо".

За словами Мандича, його затримали вранці 25 грудня, доставили в головне слідче управління Київської міліції на вулицю Володимирську. Слідчий взяв з нього пояснення про участь Олександра в протестних акціях. Він пояснив, що був рядовим стороннім учасником.

"Потом следователь говорит: "Вы извините, пожалуйста, но приказ начальства - мы Вас должны задержать. Посидите, подумайте, вспомните, кто был". У них есть папка бумаг, где люди, которые были в палаточном городке. "По одному будем всех дёргать..." Говорили даже такое, что все будут сидеть, не только Вы. Все будут сидеть, кто были участниками на Майдане".

У слідства є фото, де Олександр знаходиться в наметовому містечку, але не ті, де він встановлює намети.

В ізоляторі активіст сидів з іншими 6 людьми. Коли його вперше вели на другий поверх в камеру з наручниками на руках, міліціонер почав його ображати і Мандич відповів, щоб він припинив лаятися.

Тоді міліціонер замахнувся і вдарив його двічі в обличчя, вибивши зуб.

З цього приводу активіст вже написав заяву на ім'я омбудсмена Ніни Карпачової і в найближчий час звернеться в прокуратуру.

Справу щодо перекриття Хрещатику порушено 23 листопада по статті 293 - за фактом групового порушення громадського порядку.

З 22 листопада підприємці розпочали акції протесту по всій країні проти ухваленого Радою Податкового кодексу, який мав суттєво обмежити право групи підприємців використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок. Він також підвищував єдиний податок, що зараз не перевищує 200 гривень.

У вівторок, 30 листопада, президент Віктор Янукович ветував кодекс і вніс до нього ряд правок.

2 грудня Рада проголосувала за закон про Податковий кодекс з поправками президента. В ньому зберігається єдиний податок для підприємців в розмірі 200 гривень і знімається обмеження на перелік професій, які можуть працювати за цією спрощеною системою.

3 грудня наметове містечко підприємців, що мітингують на Майдані Незалежності проти Податкового кодексу, вночі розігнала міліція.